Aktualności

#FalubazTyper | Ciężkie zadanie przed Stelmetem Falubazem

Żużlowcy Stelmetu Falubazu w niedzielę zmierzą się z forBet Włókniarzem Częstochowa w pierwszym meczu o brązowe medale PGE Ekstraligi. Zielonogórzanie na torze w Częstochowie muszą wypracować korzystny wynik w kontekście rewanżu przy W69.

LEGENDA ZIELONOGÓRSKIEGO ŻUŻLA ANDRZEJ HUSZCZA
FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 48:42 

W sporcie porażki się zdarzają – to oczywiste. Ale zawiodłem się bardzo widząc końcowy wynik meczu. Wrocław się na nas naszykował i mimo niezłego początku, nie potrafiliśmy sobie z tym poradzić. Dlatego niestety uważam, że w Częstochowie możemy przegrać 48:42. Ale przy W69 tę stratę odrobimy i odbierzemy brązowe medale DMP. A jeśli zdarzy się w Częstochowie niespodzianka i wygramy, wtedy w dużo lepszych nastrojach przystąpimy do rewanżu. Życzę drużynie, by nie traciła wiary w zwycięstwo.  


ANALITYK ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH MILENIUM KRZYSZTOF GADUS
FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 49:41

Stelmet Falubaz marząc o medalu musi pokonać w Częstochowie granicę 40 punktów. Wszystko w rękach zielonogórskich seniorów, a do dobrej dyspozycji muszą wrócić Piotr Protasiewicz i Michael Jepsen Jensen. Bez ich skutecznej jazdy faworytem do medalu będą gospodarze. Częstochowa wygra spotkanie jednak w perspektywie rewanżu przed zielonogórską publicznością Stelmet Falubaz pozostanie w walce o brąz.
 

DZIENNIKARZ TVP 3 ANDRZEJ LOCH
FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 48:42

W meczu o trzeciej miejsce spotykają się dwie nierówno jeżdżące w tym sezonie drużyny. Stawiam na gospodarzy. Własny tor, lepsi juniorzy i brak solidnego piątego seniora w Stelmecie Falubazie pozwolą gospodarzom na kilkupunktową zaliczkę przed rewanżem.

DZIENNIKARZ PORTLAU SPEEDWAYNEWS.PL KONRAD CINKOWSKI
FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA 51:39
 
Powtórka z rundy zasadniczej byłaby mile widziana dla częstochowskich kibiców. Wydaje się, że wynik w okolicach dwunastu czy czternastu punktów zapasu przed rewanżem przy W69 jest w zasięgu zespołu Marka Cieślaka - wtedy zawiódł Piotr Protasiewicz, a teraz nie ma gwarancji punktowej u Martina Smolinskiego. Kluczem tego meczu, a być może nawet dwumeczu będą juniorzy.