Aktualności

#FalubazTyper | Dla kogo brązowy medal PGE Ekstraligi

Przed nami ostatni mecz sezonu 2019. Stelmet Falubaz i forBet Włókniarz Częstochowa powalczą o brązowy medal PGE Ekstraligi. Jak wynik tego pojedynku typują nasi eksperci?

ANALITYK ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH MILENIUM KRZYSZTOF GADUS
STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 49:41

Historia finału w 2. lidze pomiędzy Bydgoszczą i Poznaniem pozwala najwierniejszym kibicom wierzyć do końca iż Stelmet Falubaz będzie w stanie odrobić straty z pierwszego spotkania. Jednak na chłodno analizując możliwości obu zespołów to Częstochowa zakończy sezon z medalem. Dla zielonogórzan będzie to znakomita okazja aby zwycięstwem pożegnać się z kibicami wlewając trochę optymizmu iż w przyszłym roku medal DMP wróci do Grodu Bachusa.

PREZES POLONII BYDGOSZCZ JERZY KANCLERZ
STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 52:38

Tak jak my przegraliśmy 28 punktami w Poznaniu, tak byłem zszokowany wynikiem w Częstochowie. Na pewno Stelmet Falubaz jest faworytem meczu rewanżowego. W sporcie działam ponad 50 lat i za Kazimierzem Górskim uważam, że dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Coś trzeba pozmieniać, żeby to ruszyło. Nam się akurat w Bydgoszczy udało tak przemeblować drużynę, by po siódmym wyścigu, kiedy właściwie znany jest wynik dwumeczu, kibic nie wychodził ze stadionu przy ulicy Sportowej 2. I tak to przeciągaliśmy do ostatniego biegu. Może zdążę na wasz niedzielny mecz, bo wracam z Cardiff. To będzie moje 234 Grand Prix obejrzane na żywo.

PREZES PSŻ POZNAŃ ARKADIUSZ ŁADZIŃSKI
STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA - FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 57:33

Ostatnio żyłem najbardziej naszym meczem rewanżowym, który nie wyszedł. Po uzyskaniu 28 punktów przewagi w pierwszym spotkaniu, też nam już wszyscy gratulowali, wręczali szarfę i puchar. Stało się inaczej, to pokazuje jak nieprzewidywalny jest żużel. Przeżywaliśmy ciężkie chwile, jak wasi zawodnicy teraz. Ale szanse są. Trzeba pojechać na maksa, choć walka będzie bardzo trudna. Życzę wam jednak medalu.