Aktualności

Gala PGE Ekstraligi: Uroczyste podsumowanie sezonu na żywo w nSport+

Dziś wieczorem w Warszawie święto polskiego żużla. Podczas Gali PGE Ekstraligi wręczone zostaną nagrody dla najbardziej zasłużonych w minionym sezonie oraz specjalna statuetka dla zawodnika 10-lecia Najlepszej Żużlowej Ligi Świata. Transmisję z wydarzenia zapewni nSport+. 3 października w „Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre” odbędzie się uroczystość, na której wyróżnieni zostaną bohaterowie minionego sezonu PGE Ekstraligi.

Nagrody w pięciu kategoriach przyznawali kibice, którzy mogli głosować na swoich faworytów od 4 do 26 września na stronie PGE Ekstraligi. W dwóch kolejnych kategoriach decyzje podjęła Kapituła Gali. Najlepsza drużyna sezonu wyłoniła się 25 września podczas finału PGE Ekstraligi, który wygrała Stal Gorzów.

Laureaci Gali zostaną uhonorowani „Szczakielami” – statuetkami nazwanymi na cześć Jerzego Szczakiela, pierwszego polskiego Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu, który tytuł wywalczył w 1973 roku, w Chorzowie. Specjalny „Złoty Szczakiel” powędruje do najlepszego żużlowca Ekstraligi minionych dziesięciu lat.

Galę PGE Ekstraligi prowadzić będą dziennikarze nc+: Daria Kabała Malarz i Marcin Majewski. W specjalnym studiu czekać będzie Gabriel Waliszko wraz ze swoim gościem – Grzegorzem Zengotą, zawodnikiem Unii Leszno. Początek transmisji od 20:30 w nSport+.

W trzy kwadranse podsumujemy blisko 1000 wyścigów w 2016 roku w najlepszej żużlowej lidze świata. Nagrodzimy najlepszych z najlepszych w PGE Ekstralidze.  Towarzyszyć będą nam największe gwiazdy nie tylko polskiego sportu. Warto być razem z nami! – mówi Marcin Majewski, który wraz z Darią Kabałą-Malarz poprowadzi wieczorną Galę.

Pełna lista kategorii, o których wyniku zadecydowali kibice:
1. NAJLEPSZY POLSKI ZAWODNIK SEZONU 2016
2. NAJLEPSZY ZAWODNIK ZAGRANICZNY SEZONU 2016
3. NAJLEPSZY JUNIOR SEZONU 2016
4. NAJLEPSZY TRENER/MENEDŻER SEZONU 2016
5. ODKRYCIE SEZONU 2016

Nagrody przyznawane bezpośrednio przez Kapitułę Gali:
6. WYŚCIG SEZONU 2016
7. ZAWODNIK 10-LECIA EKSTRALIGI ŻUŻLOWEJ

Nagroda Gali PGE Ekstraligi:
8. DRUŻYNA SEZONU: Stal Gorzów – Drużynowy Mistrz Polski 2016