Aktualności

II runda DMP: Stelmet Falubaz jedzie do Wrocławia. Ważne mecze w innych miastach

Już dziś wieczorem kolejne ligowe emocje. Przed nami druga runda rozgrywek PGE Ekstraligi i pierwsze bardzo ważne mecze, które mogą zadecydować o końcowym miejscu w tabeli. O ile tydzień temu można było mówić o marginesie błędu, tak tym razem o pomyłce nie może być mowy.

TRULY.WORK STAL GORZÓW - SPEED CAR MOTOR LUBLIN
12.04.2019, 18:00

Obie drużyny w pierwszej rundzie rozgrywek zaskoczyły pozytywnie. Stal, której prorokowano wysoką porażkę w Częstochowie, walczyła do ostatniego biegu i przegrała tylko czterema punktami. Jeszcze lepiej zaprezentował sie Motor Lublin, który pomimo olbrzymiego osłabienia wygrał z MRGRADEN GKM Grudziądz 49:41. Faworytem dzisiejszego spotkania będą oczywiście gospodarze, którzy na własnym torze zazwyczaj prezentują bardzo wysoką formę. Gorzowianie mogą być pewni dobrego występu Bartosza Zmarzlika, Krzysztofa Kasprzaka czy Szymona Woźniaka. Ważne punkty powinni także zdobyć juniorzy. Oczy kibiców skierowane będą dziś jednak na Andersa Thomsena, który tydzień temu w Częstochowie zdobył 13 punktów. Zespół z Lublina pojedzie dziś znów w mocno okrojonym składzie. Pod znakiem zapytania stoi bowiem występ Andreasa Jonssona. Sztab szkoleniowy Motoru zdecydował się na awizowanie z numerem ósmym Roberta Lamberta, który będzie mógł w każdej chwili zastępować seniorów.


MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ - FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA
12.04.2019, 20:30

W Grudziądzu spotkania dwóch drużyn, które po pierwszych spotkaniach nie mogą być w pełni zadowolone. Nastroje te przeważają oczywiście w Grudziądzu, gdzie do dzisiaj analizuje się porażkę w Lublinie. Częstochowianie nie mogą być natomiast w pełni zadowoleni z czteropunktowej wygranej ze Stalą. Dzisiejsze spotkanie jest bardzo ważne dla gospodarzy, dla których porażka może być początkiem dużych problemów. GKM pojedzie dzisiaj znów bez Artioma Łaguty, za którego zastosowane będzie zastępstwo zawodnika. Włókniarz przyjeżdża natomiast do Grudziądza w pełnym składzie z super szybkim Leonem Madsenem.


GET WELL TORUŃ - FOGO UNIA LESZNO
14.04.2019, 16:30

W Toruniu bardzo ważne spotkanie dla gospodarzy, którzy chcąc realnie myśleć o fazie play-off muszą wygrać. Porażka na własnym torze spowoduje nie tylko stratę punktów, ale również nerwową atmosferę w drużynie. Po porażce w Zielonej Górze zdecydowano się na kosmetyczne zmiany w ustawieniu. Kontuzję nadal leczy Rune Holta i ponownie w składzie zastąpi go junior Filip Nizgorski, za niego jeździć będzie natomiast Jack Holder. Problemy kadrowe mają także Byki. Bez Jarka Hampela możliwości taktyczne i siła zespołu są zdecydowanie mniejsze. To z pewnością będą chcieli wykorzystać żużlowcy Get Well i odnieść pierwszą w tym sezonie wygraną.


BETARD SPARTA WROCŁAW - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA
14.04.2019 19:00

II rundę rozgrywek zakończy nasze spotkanie we Wrocławiu. Zielonogórzanie po wysokim zwycięstwie nad Get Well, tym razem sprawdzą się na tle silnych wrocławian. Gospodarze po przegranej w Lesznie są żądni pierwszej wygranej i rehabilitacji przed kibicami. Organizatorzy informują o dużym zainteresowaniu tym meczem i komplecie publiczności. Do Wrocławia wybiera się także sporo kibiców Falubazu. Biorąc pod uwagę nasze ostatnie występy na Stadionie Olimpijskim, możemy spodziewać się ciekawego pojedynku, który powinien się rozstrzygnąć w ostatnich biegach.