Aktualności

INFORMATOR KIBICA przed meczem Falubaz - GKM

W niedzielę inauguracja rozgrywek PGE Ekstraligi w Zielonej Górze. Falubaz podejmie na własnym torze drużynę GKM-u Grudziądz. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 16:30, ale my na stadion zapraszamy kibiców już o 15:00. Otonajważniejsze informacje przed jutrzejszym spotkaniem

FALUBAZ ZIELONA GÓRA – GKM GRUDZIĄDZ
15.04.2018

Otwarcie punktu sprzedaży biletów w Focus Mall 9:00
Otwarcie kas przy stadionie 10:00
Otwarcie punkty akredytacyjnego 14:00 - 17:00
Otwarcie bram 15:00
Otwarcie Strefy Falubaziaka 15:00
Próba toru 16:00
Prezentacja drużyn 16:15
Pierwszy bieg 16:30

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: 
Arkadiusz Kalwasiński

SKŁADY AWIZOWANE

GKM GRUDZIĄDZ
1. Antonio Lindback
2. Kai Huckenback
3. Krzysztof Buczkowski
4. Przemysław Pawlicki
5. Artiom Laguta
6. Kamil Wieczorek
7. Dawid Wawrzyniak

Falubaz Zielona Góra:
9. Michael Jepsen Jensen
10. Kacper Gomólski
11. Patryk Dudek
12. Grzegorz Zengota
13. Piotr Protasiewicz
14. Sebastian Niedźwiedź
15. Alex Zgardziński

BILETY

biletynafalubaz.pl 

Niedziela:
- Sklep Kibica w Focus Mall w Zielonej Górze (od 9:00)
- kasy przy W69 (od 10:00)
 
Ceny biletów:
 
Sektory: I - J, K1 – K10, B – G,
Bilet normalny – 40 zł
Bilet ulgowy – 30 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł
 
Sektory: A1 – A2
Bilet normalny – 50 zł
Bilet ulgowy – 40 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł
 
Sektor VIP:
Bilet normalny – 150 zł
Bilet dziecięcy – 10 zł
 
Bilety rodzinne na sektor C:
1 os. dorosła + 1 dziecko – 41 zł
1 os. dorosła + 2 dzieci – 42 zł
1 os. dorosła + 3 dzieci – 43 zł
1 os. dorosła + 4 dzieci – 44 zł
1 os. dorosła + 5 dzieci – 45 zł
2 os. dorosłe + 1 dziecko – 71 zł
2 os. dorosłe + 2 dzieci – 72 zł
2 os. dorosłe + 3 dzieci – 73 zł
2 os. dorosłe + 4 dzieci – 74 zł
 
Podczas sprzedaży biletów obowiązywać będzie identyfikacja danych klienta, wobec czego przy zakupie biletu wymagane będzie podanie danych jego okaziciela (imię, nazwisko, pesel).
 
Bilet ulgowy przysługuje osobom uczącym się do 24 roku życia włącznie oraz powyżej 65 lat włącznie (decyduje dokładna data urodzenia)
 
Bilet dziecięcy przeznaczony jest dla dzieci do 13 roku życia (decyduje dokładna data urodzenia).
 
Bilety rodzinne można kupić tylko na sektor C.
 
Osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz im opiekunom przysługują specjalne bilety ulgowe w cenie 1 zł.

ATRAKCJE PODCZAS MECZU

Strefa Falubaziak na meczu z GKM Grudziądz
Wszystkie Falubaziaki kochają Falubaz, dlatego tegoroczna strefa odbywać się będzie właśnie pod takim hasłem: KOCHAM FALUBAZ! Za co? Dlaczego? Na przykład dlatego, że jestem z Zielonej Góry. I to będzie głównym tematem naszej pierwszej Strefy Falubaziaka w sezonie 2018. Start półtorej godziny przed niedzielnym meczem Falubazu z GKM Grudziądz.

Zielona Góra to piękne miasto, dlatego w naszej strefie, na stałe zagoszczą nowe obrazy stworzone przez same Falubaziaki i zielonogórskiego artystę street art - BIKO - odpowiedzialnego za wiele muralów w zielonym mieście. Dzięki naszemu partnerowi, firmie DPD, podczas strefy odbędą się specjalne warsztaty dla najmłodszych, w czasie których powstaną trzy niepowtarzalne obrazy Zielonej Góry.

Aby dowiedzieć się więcej o atrakcjach i historii miasta, będzie można skorzystać z wiedzy naszych gości z Punktu Informacji Turystycznej. Oni również przygotowali specjalne atrakcje dla dzieci.

Na naszej scenie gościć będziemy zwycięzców II Przedszkolnego Przeglądu Dopingu Falubaziaka ze Szkołą Muzyczną Yamaha, z MP 20 w Zielonej Górze, którzy równo o godzinie 15:00 zaprezentują wszystkim swój występ.

Nie zabraknie również stałych elementów strefy, oraz wiele nowości.

 • warsztaty plastyczne z BIKO (zielonogórskim artyrtyą street art)
 • stoisko zielonogórskiej Informacji Turystycznej z niespodziankami dla najmłodszych
 • występ przedszkolaków z MP 20 w Zielonej Górze
 • ozdabianie Strefy Falubaziaka ze sklepem ogrodniczym Doniczka
 • kolorowanie podobizn wszystkich zawodników Falubazu
 • tworzenie plakietek z hasłem strefy - KOCHAM FALUBAZ BO JESTEM Z ZIELONEJ GÓRY
 • kolorowanie papierowych czapek
 • wielka gra FALUBAZOWE MEMORY z firmą DPD
 • latające Falubazowe Balony nadmuchane helem dla każdego
 • lody od firmy NORSDIS dla każdego
 • malowanie buzi
 • zdjęcia z Motomyszą

Falubaz Selfie 
Podczas spotkania z GKM Grudziądz ponownie będziecie mieli okazję wziąć udział w zabawie Falubaz Selfie. Na czym ona polega? Wy robicie sobie zdjęcie podczas meczu i wysyłacie je do nas w wiadomości na Facebooku lub na adres redakcja@falubaz.com. Z nadesłanych fotografii utworzymy na Falubaz Facebook wielką galerię zdjęć. Następnie będziecie mieli kilka dni na zebranie największej ilości polubień pod Waszym zdjęciem. Autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma podwójne zaproszenie na następny ligowy mecz w Zielonej Górze, a więc spotkanie z Włókniarzem Częstochowa 22 kwietnia.

Kapitalny wzrok
Ciekawie zapowiada się przerwa po 13 biegu, kiedy to wybrana z trybun osoba weźmie udział w konkursie Kapitalny Wzrok. Polega on na odnalezieniu dużej głowy Piotra Protasiewicza, która ukryta będzie na jednym z sektorów. Nagrodą w zabawie będzie BON NA 100 ZŁOTYCH OD OPTYK EDOR.

Nordis Typer
Przed wybranymi biegami niedzielnego spotkania będziecie mogli wytypować icch konkretny wynik. Nagrodą za zwycięstwo będzie... KARTON LODÓW OD FIRMY NORDIS, który otrzymacie dosłownie chwilę po zakończeniu wyścigu.

Ciekawe nagrody do wygrania
Tradycyjnie już podczas ligowego meczu w Zielonej Górze rozlosujemy atrakcyjne nagrody wśród osób, które zakupiły karnet lub bilet na mecz. 

NIE BYŁO CIEBIE TYLE LAT! ZOBACZ MECZ FALUBAZ-GKM ZA ZŁOTÓWKĘ

Już w niedzielę o godzinie 16:30 w meczu II rundy PGE Ekstraligi żużlowej, Falubaz Zielona Góra podejmie GKM Grudziądz. Po porażce w pierwszym spotkaniu w Tarnowie, zielonogórzanie chcą się szybko zrewanżować i udanie rozpocząć ligowe ściganie na własnym torze.

Pomóc naszym żużlowcom w zwycięstwie możecie Wy, Kibice. Zdajemy sobie sprawę, że mamy wierną grupę fanów, którzy dopingują naszą drużynę na każdym meczu, ale chcemy pokazać mecz ekstraligowy także tym, którzy nigdy lub dawno go nie widzieli. Dlatego też Zielonogórski Klub Żużlowy SSA postanowił, wzorem ubiegłego sezonu, wyjść z inicjatywą zaproszenia na to spotkanie kibiców, którzy ostatni raz na meczu żużlowym byli nie później niż w sezonie 2015 lub nie byli na nim nigdy nigdy.

Co należy zrobić aby otrzymać bilet?
1. W piątek lub sobotę (13-14.04) w godzinach 12:00 - 18:00 należy zgłosić się do salonu samochodowego marki Volkswagen Świtoń-Paczkowski, który mieści się przy ulicy Zdrojowej 2b 65-142 w Zielonej Górze
2. Na miejscu przedstawiciel klubu na oddzielnym stoisku zweryfikuje dane kibica i sprawdzi czy nie figuruje w systemie podczas meczów w sezonie 2016 i 2017
3. Po udanej weryfikacji kibic będzie mógł zakupić bilety na to spotkanie w cenie 1 złoty
4. Wejście na stadion odbywać się będzie za okazaniem biletu oraz dowodu tożsamości

Pula biletów przeznaczonych na akcję jest ograniczona, a promocja obowiązywać będzie do jej wyczerpania.

Jednocześnie zapraszamy serdecznie wszystkich chcących poznać nowe modele samochodów marki Volkswagen do udziału w DRZWIACH OTWARTYCH w terminie 13-14.04.2018 w godzinach od 8:00 do 18:00. "Volkswagen najkorzystniej od początku do końca", przyjdź i zyskaj do 22 000 zł na nowego Volkswagena!

FALUBAZ POMAGA ANI

Anna Maciąga to uczennica klasy 7 w Zespole Edukacyjnym nr 3 w Zielonej Górze. Dziewczynka w 2014 roku miała zabieg przeszczepienia nerki i od tamtej pory jest pod stałą opieką lekarzy-specjalistów. Ania ma niewydolność wielonarządową i przyjmuje leki immunosupresyjne. W kwietniu 2018 roku lekarze orzekli odrzut organu przeszczepionego, który można utrzymać farmakologicznie wdrażając odpowiednie leczenie – niestety bardzo kosztowne. Rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Koszty miesięcznej kuracji dziewczynki, dojazdy do warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka na kontrole czy zlecone badania, przekraczają ich możliwości finansowe. Zdrowie dziewczynki jest zagrożone – każda pomoc się liczy! W pomoc zaangażowali się wolontariusze Drużyny F, którzy znają Anię ze szkoły.

WEJŚCIE NA STADION

Każda strefa zielonogórskiego stadionu ma przydzielone dla niej wejście. Jest to ważne z tego powodu, że posiadacz karnetu/biletu na dany sektor dotrze do niego tylko i wyłącznie wejściem dedykowanym temu sektorowi. Wejścia na stadion obsługuje elektroniczny system dostępu, który przy wejściu  weryfikuje poprzez sczytanie danych z kart kibica lub kodu kreskowego z biletu.

- Wejściem 1 (W1) wchodzą kibice, którzy posiadają karnety/bilety na sektory K1 - K10.
- Wejściem 2 (W2) mogą wejść osoby posiadające wejściówki na sektory I - J oraz Media.
- Wejście 3 (W3) przeznaczone jest dla kibiców drużyny gości.
- Wejściem 4 (W4) wchodzą kibice posiadający karnety/bilety na sektory D - H3.
- Wejście 5 (W5) przeznaczone jest dla osób posiadających wejściówki na sektory A1, A2, B oraz C.
- Wejście 6 (W5) to wejście dla posiadaczy karnetów i biletów na sektor VIP.
- Posiadacze platynowych kart wchodzą bramą od strony ul. Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego.

W przypadku problemów z wejściem na W69 każdy posiadacz wejściówki może skorzystać z pomocy kas reklamacyjnych w których na bieżąco rozwiązywane wszystkie problemy. Punkty reklamacyjne zlokalizowane są przy wejściu W2 oraz w ostatniej kasie przy wejściu W4.

W trakcie meczu informacji w zakresie ruchu, poruszania się wokół stadionu i na nim udziela policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować.

WZGLĘDY BEZPIECZEŃSTWA

Policja przypomina, że istnieje bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania alkoholu oraz materiałów pirotechnicznych. Wszystkie osoby, które nie zastosują się do tego zakazu, będą surowo karane.

W sytuacjach, gdy zachowanie poszczególnych osób wskazywałoby na spożycie alkoholu, nie będą one wpuszczane na stadion zgodnie z regulaminem. Przy wejściu na stadion będą przeprowadzane badania alko-testem.

Ze względu na ograniczone możliwości parkingowe policja oraz ZKŻ SSA zwracają się z gorącą prośbą, by kibice z Zielonej Góry przybyli na mecz pieszo lub wybrali komunikację miejską. Parking pomiędzy stadionem a cmentarzem będzie ogólnodostępny.

W zakresie ruchu i przemieszczania się wokół stadionu i na samym obiekcie informacji będzie także udzielać policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować.

W przypadku zakłócania porządku policja i ochrona będzie korzystała ze wszystkich przysługujących jej uprawnień. Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z Regulaminem Stadionu i Regulaminem Imprezy ZKŻ SSA posiadacz biletu i karnetu oraz Karty Kibica powinien zachować te dokumenty przez cały czas pobytu na stadionie i okazać je na każdą prośbę służb ochrony lub policji.

Kibice są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Stadionu i Regulaminem Imprezy ZKŻ SSA. Za jego złamanie, m. in. wejście w strefy niedozwolone, jak: pas bezpieczeństwa, tor, murawa, ogrodzenia, maszty itp. Organizator jest uprawniony do nałożenia kary finansowej w wysokości 20 tysięcy złotych. Na bramach mogą być przeprowadzane kontrole osobiste. Z tego powodu organizatorzy proszą kibiców o wyrozumiałość. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa na stadionie.

Od momentu otwarcia bram stadionu będzie funkcjonował monitoring, obejmujący swoim zasięgiem wszystkie miejsca na widowni oraz na koronie stadionu.