Aktualności

J. Osyczka: Intensywnie trenujemy i ładujemy baterie

W Białce Tatrzańskiej trwa zimowy obóz przygotowawczy juniorów Stelmetu Falubazu pod okiem trenera akrobatyki Radosława Walczaka. Uczestniczą w nim Damian Pawliczak, Fabian Ragus, Rafał Kobierski oraz Jakub Osyczka, dla którego to trzeci obóz na Głodówce.

 

W sezonie 2019 Jakub Osyczka bardzo dobrze spisywał się w rozgrywkach młodzieżowych w barwach drużyny Elektrociepłownia Falubaz Junior Zielona Góra. 19-latek solidnie się przygotowuje, by osiągnąć jak najlepsze wyniki także w tym roku. Obóz na Głodówce ocenia pozytywnie, mimo wymagających treningów. – Najtrudniejsze są chwile kryzysu pojawiające się zazwyczaj trzeciego lub czwartego dnia pobytu, kiedy organizm odmawia posłuszeństwa i mówi stop. Zmęczenie jest ogromne, a zaraz trzeba ruszać na kolejny, równie intensywny trening – podkreśla.

 

Zimowy obóz daje też możliwość jeszcze większej integracji między juniorami i wielu dyskusji z Patrykiem Dudkiem, który przebywa razem z nimi. – Najfajniejszy jest wieczór regeneracji na termach, gdzie ładujemy baterie i efekty widoczne są już następnego dnia. Tym samym przełamujemy kryzys i wygrywamy z samym sobą – dodaje Jakub Osyczka.