Jan Kvech. Czeska nadzieja Stelmetu Falubazu

Wyniki Jana Kvecha w sezonie 2019 robią wrażenie. Jego trzyletni kontrakt ze Stelmetem Falubazem to przede wszystkim inwestycja w przyszłość. Nie można jednak wykluczyć tego, ze Czech już w tym roku zadebiutuje w PGE Ekstralidze.

Jan Kvech urodził się 18 października 2001 roku w czeskich Strakonicach. Tam też się wychowywał i do dzisiaj mieszka. W przerwach między zawodami żużlowymi Jan chodzi do szkoły i robi wszystko, aby pogodzić naukę z rozwojem kariery żużlowej. To jak dotąd udaje mu się bardzo dobrze.

O Janie Kvechu pierwszy raz żużlowy świat usłyszał rok temu. Czech dzięki dobrym występom otrzymał dziką kartę na trzeci finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Pardubicach. W zawodach tych Kvech zdobył pięć punktów i zajął dwunaste miejsce. Prawdziwy wystrzał formy Jan zanotował jednak w sezonie 2019.

Poniższe wyniki Honzy Kvecha mogą robić wrażenie. Zdecydowaną większość startów kończył z dwucyfrowym wynikiem, często stając na podium. Brązowy medal w Mistrzostwach Czech seniorów, złoto w rywalizacji juniorskiej, złoto w Pucharze Europy, mistrzostwo Czech z praską Marketą. To najważniejsze sukcesy młodego Czecha w minionym sezonie. Pamiętać trzeba także o bardzo dobrym występie Kvecha w finałach Mistrzostw Świata Juniorów. Jan w końcowej klasyfikacji zajął wysokie szóste miejsce, a w turnieju w Gustrow stanął na najniższym stopniu podium.

Jan bardzo dobrze zaprezentował się także przed polskimi kibicami. Był on bowiem liderem czeskiej drużyny ACCR, która rywalizowała z powodzeniem w cyklu DMPJ. Czesi dotarli do półfinałowej rundy zmagań, a Kvech świetnie punktował chociażby na ekstraligowych torach w Lesznie czy Częstochowie.

Jan Kvech związał się ze Stelmetem Falubazem trzyletnią umową. Jego celem jest szybki debiut w PGE Ekstralidze.