Aktualności

Jan Kvech z kontraktem w lidze duńskiej

Kolejny zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra zdecydował się na starty w sezonie 2022 w Danii. Jan Kvech kilka dni temu związał się kontraktem z zespołem Nordjysk Elite Speedway, który występuje w Metal Speedway League.

- Chcę zdobyć kolejne doświadczenie jako żużlowiec. Kiedy klub Nordjysk Elite Speedway skontaktował się ze mną w sprawie kontraktu, to szybko podjąłem decyzję. Starty w lidze duńskiej będą dla mnie nowością. Nie mogę się tego doczekać. Mam nadzieję, że pomogę swojej drużynie wywalczyć jak najwyższe miejsce w tabeli - powiedział Jan Kvech, cytowany przez klubową stronę.

- Jan Kvech to wielki talent, nie ma co do tego wątpliwości. Dwa solidne występy w turnieju Grand Prix, czy walczenie Pucharu Europy w sezonie 2020 mówią same za siebie. Ponadto przez ostatnie trzy lata był jednym z najlepszych zawodników w finałach Mistrzostw Świata Juniorów. Jestem podekscytowany tym transferem. - powiedział Janus Millard, menadżer duńskiej drużyny. 

Poza Janem Kvechem w składzie Nordjysk Elite Speedway są Thomas Jorgensen, Damian Dróźdź, Hubert Łęgowik czy Mathias Thornblom.

Przypomnijmy, że wcześniej kontraktem w lidze duńskiej pochwalił się Dawid Rempała. W sezonie 2022 będzie on zawodnikiem Esbjerg Vikings.