Aktualności

Jedziemy razem!

Jeden za wszystkich, wszyscy za Falubaz! Tym hasłem i wynikami mocno zaznaczyliśmy swoją pozycję w rundzie zasadniczej tegorocznej PGE Ekstraligi. Awansowaliśmy do fazy play off i jesteśmy czwartą żużlową siłą w Polsce. Nie udałoby się to bez naszych oddanych sponsorów, partnerów i przyjaciół zielonogórskiego żużla. Mimo pandemii, pozyskaliśmy sponsora tytularnego RM Solar – wielkie podziękowania w stronę zarządu firmy za obecność, poparcie i mega mocny doping. Dziękujemy również naszym akcjonariuszom za aktywne wsparcie w sezonie 2020, szczególnie Miastu Zielona Góra i firmie Stelmet S.A. - razem budujemy markę tego klubu i drużyny. Wszystkim służbom, w tym policji, straży pożarnej, medykom dziękujemy za sprawne działanie i pomoc przy organizacji zawodów.

Ten sezon był arcytrudny z powodu reżimu sanitarnego, obowiązującego na stadionie przy W69 – miejscu, który jest sercem naszej drużyny i bije dla Was – kibiców czarnego sportu. W tym sezonie kolejny raz pokazaliście, że jesteście z klubem i drużyną na dobre i na złe. Dla Was także wielkie podziękowania za to, że staraliście się przestrzegać nowych zasad i mimo wszystko nie rezygnowaliście z meczów ukochanej drużyny.

Za zaangażowanie, poświęcenie, ambicję i wolę walki dziękujemy naszym zawodnikom. Kapitanowi Piotrowi Protasiewiczowi za to, że takimi biegami jak ten w Częstochowie potwierdza, że zgubił dowód osobisty. Patrykowi Dudkowi za to, że w Lublinie zapewnił nam awans do fazy play off i zostaje z klubem. Martinowi Vaculikowi za znakomitą postawę w rundzie zasadniczej i świetną jazdę w play – offach. Podziękowania także dla Michaela, Antonia, Janka Kvecha, który coraz głośniej swoimi
wynikami puka do drzwi światowego żużla. Podziękowania dla Wiktora Kułakowa i Rohana Tungate'a, którzy dołączyli do nas jako goście w ostatniej części sezonu.

Szczególne gratulacje należą się jednak młodzieży. Norbert Krakowiak, Damian Pawliczak, Mateusz Tonder zgarnęli w tym sezonie pełną pulę medali. Zdobyli złoto w DMPJ, MMPPK, Lidze Juniorów. Dodatkowo, dla Mateusza i Damiana wielkie brawa za 14. bieg w meczu o brąz. A młodzieżowcom, którzy dopiero zdobywają doświadczenie w zawodach, jak: Fabian Ragus, Jakub Osyczka, Nile Tufft, życzymy przede wszystkim wytrwałości.

Sztab szkoleniowy, czyli trener Piotr Żyto i kierownik drużyny Tomasz Walczak świetnie poprowadzili drużynę przez rundę zasadniczą, a nasze wyniki z pewnością niejednego wtedy eksperta zdziwiły. Tor przy W69 stał się znowu naszym atutem, za ciężką pracę dziękujemy naszemu toromistrzowi Tomkowi Potońcowi oraz jego pomocnikom: Piotrowi i Patrykowi. Dobra robota, chłopaki!

Za wymagający sezon 2020 dziękujemy także naszym pracownikom, osobom funkcyjnym, bez których nie odbyłby się żaden mecz i Tomkowi Szymankiewiczowi, który odpowiada za kontakt z nimi oraz
Drużynie F, bo oni pokazują, jak ważne miejsce w życiu zajmuje pasja. Choć jest w nas sportowa złość, że nie udało się zdobyć medalu Drużynowych Mistrzostw Polski, walczymy dalej. Teraz już nie na torze, ale o to, by w sezonie 2021 zbudować skład na miarę oczekiwań naszych kibiców, z ambitnymi zawodnikami, którzy za kilka miesięcy zapewnią nam wiele emocji i adrenaliny. Jedziemy razem do sezonu 2021, który będzie dla nas jubileuszowy, bo świętujemy 75-lecie
zielonogórskiego żużla.