Aktualności

#JedziemyRazem - Falubaz zaprezentował skład na sezon 2021

W sezonie 2021 RM Solar Falubaz Zielona Góra stawia na wychowanków oraz na kooperację młodości, energii i doświadczenia. – Udało nam się zbudować ciekawy zespół, choć wiele osób ma co do tego wątpliwości. Ale czasem w sporcie trzeba zaryzykować  – mówi prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała

Drużynę poprowadzi trener Piotr Żyto, który przedłużył umowę do 2022 roku. - To była wspólna decyzja, by jeszcze o rok przedłużyć moją pracę tutaj. Zawsze stawiam sobie cele wysokie, tylko o nich nie mówię. Czeka nas kolejny rok ciężkiej pracy i mam nadzieję, że efekty tego będą - mówi nasz szkoleniowiec. 

Okres transferowy zakończył się kontraktowaniem Słoweńca Mateja Zagara oraz Australijczyka Maxa Fricke

–  To dla mnie nowa okazja na sportowe sukcesy i cieszę się z tego. Na tym torze w Zielonej Górze różnie bywało, początki były bardzo trudne, ale ostatnie dwa lata miałem tu bardzo dobre wyniki. Oczekiwania każdy zawodnik ma swoje, ale jako drużyna jest w nas chęć na zdobycie jak najwięcej punktów – mówi Matej Zagar.  

– Matej i Piotr to nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy, którzy z pewnością przekażą też wiele cennych uwag dla młodych zawodników, wobec których chcemy budować przyszłościowy Falubaz – komentuje W. Domagała. Słoweniec zawarł roczny kontrakt, natomiast Australijczyk związał się z Falubazem na dwa lata. 

-To ambitny żużlowiec, który dąży do tego, by coraz bardziej poprawiać swoja pozycję w świecie żużlowym i ma potencjał. Dobrze, że jest na dwa lata i przysporzy naszym kibicom sporo radości - ocenia trener. 

– To świetny team z ciekawą historią. Kibice mają w sobie mnóstwo fajnej energii Nie mogę się doczekać dołączenia do zespołu i poczucia tej atmosfery na własnej skórze. To bardzo dobre miejsce do jazdy  – uważa Max Fricke. 

O doświadczeniu Falubazu stanowi jego kapitan Piotr Protasiewicz. - Rozmowy z Piotrem przebiegały szybko, konkretnie, wiedzieliśmy, jak to ma wyglądać. Nie wyobrażamy sobie, by Piotra mogło zabraknąć w naszym zespole. On daje rękojmię zdobywania punktów. To żużlowiec, który ma przekazać doświadczenie i pomagać naszym młodym zawodnikom, jak stać się jeszcze lepszymi – podkreśla prezes ZKŻ SSA.   

– Chciałem jeździć w Falubazie w sezonie 2021. Sprzętowo będę przygotowany bardzo dobrze na ten trudny sezon i zrobię wszystko, byśmy mogli odnosić dobre rezultaty– deklaruje Piotr Protasiewicz.  

O sile zielonogórskiej drużyny będzie decydował Patryk Dudek, który miał ważny kontrakt. To wychowanek, jeden z liderów zespołu. –  Patryk zostaje z nami i docelowo chciałbym, by przez dłuższy czas przewodził tej drużynie – mówi Wojciech Domagała. 

Ważne umowy mieli także Damian Pawliczak (na dwa lata), Czech Jan Kvech (na dwa lata) oraz juniorzy: Fabian Ragus, Jakub Osyczka, Nile Tufft.  – Są głosy, że nasi juniorzy do niczego się nie nadają, a to jest nieprawda, bo w końcowej fazie sezonu udanie jechali w kilku imprezach. Odpowiednio doposażeni poradzą sobie. Pierwszy rok w PGE Ekstralidze to rok zbierania doświadczeń i choć zostaną rzuceni na głęboką wodę, mam nadzieję, że ci chłopcy dadzą z siebie wszystko – podkreśla trener Falubazu Zielona Góra. 

Umowę z klubem na dwa lata zawarł także Mateusz Tonder, który w tym sezonie już jako senior może startować na pozycji U24.– Mateusz chce jeździć i rozwijać się w Zielonej Górze. Ma fajny moment startowy, potrafi ofensywnie jechać. Będzie stanowił jeden z tych elementów, które tworzą odmłodzony Falubaz – dodaje W. Domagała. 

Trener Piotr Żyto uważa, że nasza drużyna ma przyszłość.  Jest to drużyna przyszłościowa. Stawiamy na wychowanków. Może się tak zdarzyć, że w meczu pojedzie ich pięciu – sześciu, co jest ewenementem. Bazę zawodników zielonogórskich i to jest na plus. To, że tutaj mieszkają, żyją może ich dodatkowo dopingować – podkreśla. 

Kadra RM Solar Falubazu Zielona Góra na sezon 2021:
Seniorzy:
Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Matej Zagar (Słowenia)
Max Fricke (Australia)
Mateusz Tonder
Damian Pawliczak
Jan Kvech (Czechy)
Juniorzy:
Fabian Ragus
Nile Tufft
Jakub Osyczka