Aktualności

Juniorzy Falubazu wrócili do treningów

Żużlowcy Enei Falubazu Zielona Góra powoli wracają do pracy i rozpoczynają przygotowania do sezonu żużlowego 2024. Wczoraj w hali akrobatycznej przy ulicy Amelii w Zielonej Górze na pierwszym treningu ogólnorozwojowym spotkała się część juniorów naszej drużyny.

Zajęcia tradycyjnie już prowadzone będą przez trenerów Radosława Walczaka i Jakuba Rogozińskiego, którzy na co dzień pracują z zielonogórskimi akrobatami z UKS "AS" Zielona Góra.

Udział w treningach biorą zawodnicy, którzy posiadają licencję w klasie 500 i 250 cc. Na sali akrobatycznej spotykać się będą trzy razy w tygodniu. W planie mają także zajęcia w terenie, na sali gimnastycznej oraz basenie.

- Treningi akrobatyczne to sprawdzona rzecz, która od kilku sezonów zdaje egzamin. Nasi młodzi zawodnicy pod okiem trenerów Radosława Walczaka i Jakuba Rogozińskiego będą pracować do marca, czyli do momentu wyjazdu na tor żużlowy - powiedział Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy w zielonogórskim klubie.

Do treningów wracają także pozostali zawodnicy naszej drużyny. Z racji ich miejsca zamieszkania będą to zajęcia indywidualne.

- Jestem oczywyście w stałym kontakcie z wszystkimi zawodnikami. To zawodowcy i każdy z nich doskonale wie co ma robić i jak przepracować zimę, aby być odpowiednio przygotowanym do sezonu. Jestem o to spokojny - powiedział Protasiewicz.

W planie zimowych przygotowań naszej drużyny sa także zgrupowania sportowe. Juniorzy w styczniu tradycyjnie już wybiorą się z akrobatami na Głodówkę, natomiast na przełomie lutego i marca cała drużyne weźmie udział w kilkudniowym zgrupowaniu sportowo-integracyjnym.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, trampolina i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i trampolina