Aktualności

Kacper Mateusz Grzelak dołącza do zespołu

Kacper Grzelak dołącza do zespołu Falubazu Zielona Góra. Przy W69 będzie kontynuował swoją żużlową karierę i zyskiwał kolejne doświadczenie.

19-letni wychowanek Startu Gniezno do tej pory prezentował się wyłącznie w zawodach młodzieżowych oraz na torach drugoligowych. Występy w turniejach o Drużynowe Mistrzostwo Polski będą głównym zadaniem Kacpra w Zielonej Górze.

- Szukałem klubu, który zagwarantuje mi dużą możliwość jazdy, a przy okazji dalszy rozwój. Tak się złożyło, że działacze z Zielonej Góry poszukiwali zawodnika, który uzupełni skład chociażby pod kątem zawodów młodzieżowych. Chcę w sezonie 2021 zacząć regularnie punktować na dobrym poziomie w młodzieżówkach, rozwijać się i stawać coraz lepszym zawodnikiem - powiedział Kacper Grzelak.

Żużlowiec uzupełnia tym samym formację juniorską, którą do tej pory tworzyło trzech zawodników - Jakub Osyczka, Fabian Ragus oraz Nile Tufft.

- W sezonie 2021 chcemy mieć formację młodzieżową, która będzie funkcjonowała w pełnym zakresie. Kacper zgłosił się do nas i zadeklarował chęć jazdy w Zielonej Górze, a my nie widzieliśmy żadnych przeciwwskazań, aby tak się stało. To jeszcze młody zawodnik. Chcemy, żeby był w pełni zaangażowany w rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Jeśli chodzi o konkretne cele i miejsce tego zawodnika w naszym zespole, to już decyzja trenera Piotra Żyto - podkreśla prezes ZKŻ SSA Wojciech Domagała.

- Kacper dostanie u nas szansę na jazdę, przede wszystkim w zawodach młodzieżowych. My poszukiwaliśmy czwartego zawodnika do cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Jest to młody zawodnik, który ma przed sobą jeszcze trzy lata jazdy jako junior. W tym sezonie został wypożyczony z Gniezna, ale uważnie będziemy się mu przyglądać. Kilka razy oglądałem go w zeszłym sezonie. Widać u niego braki wynikające ze zbyt małej ilości jazdy. Od nas dostanie dwa kompletne motocykle i myślę, że ta współpraca zaowocuje dobrymi wynikami w zawodach młodzieżowych. Nie wykluczam jednak tego, że Kacper wystrzeli i zrobi niespodziankę. Norbert Krakowiak na początku również miał problemy, ale systematyczną pracą ugruntował swoją pozycję. Dziś jest zawodnikiem, który punktuje z pewnością. Mam nadzieję, że z Kacprem będzie tak samo - powiedział nam trener Piotr Żyto.