Aktualności

Kiedy terminarz PGE Ekstraligi 2020?

Z niecierpliwością czekamy na terminarz rozgrywek PGE Ekstraligi w sezonie 2020. Wczoraj w mediach pojawiły się pierwsze informacje dotyczące możliwej daty pierwszej kolejki, a także par pierwszych pojedynków. Oficjalny harmonogram meczów poznamy prawdopodobnie w połowie grudnia.

Jak donosi Przegląd Sportowy pierwsza kolejka sezonu 2020 ma zostać rozegrana 3 i 5 kwietnia. Według nich wstępnym założeniem jest, aby gospodarzami spotkań były drużyny, które rok temu rozpoczynały sezon od wyjazdów. Dotyczy to więc zespołów z Gorzowa, Grudziądza oraz Wrocławia. Do tej trójki dołączy zapewne beniaminek z Rybnika. Gdyby tak się stało, Stelmet Falubaz Zielona Góra sezon 2020 rozpoczął by od meczu wyjazdowego i byłby to prawdopodobnie mecz we Wrocławiu lub Grudziądzu. Ostateczna decyzja zapadnie jednak dopiero w grudniu i okazać się może, że pary pierwszej rundy będą wyglądać zupełnie inaczej.

Na oficjalne informacje musimy jednak jeszcze poczekać. Rok temu terminarz rozgrywek poznaliśmy 11 grudnia i w tym roku powinien on zostać ogłoszony w podobnym czasie. Władze ligi czekają także na losowanie grup piłkarskiego Euro 2020, w którym zagra reprezentacja Polski. PGE Ekstralidze zależy bowiem na tym, aby uniknąć kolizji terminów ze spotkaniami Biało-Czerwonych.