Aktualności

Kolejne młodzieżowe ściganie. Dziś przy W69 Liga Juniorów

Dziś koniec żużlowego maratonu przy W69. O godzinie 17:30 rozpocznie się kolejna runda Ligi Juniorów. Na torze zobaczymy zawodników z Zielonej Góry, Gorzowa, Rybnika, Leszna, Wrocławia, Grudziądza oraz Torunia.

Tegoroczny terminarz Ligi Juniorów tak się ułożył, że zielonogórska runda jest piątą w kalendarzu. W rzeczywistości jest to dopiero drugi turniej cyklu. Rozegrać udało się jedynie zawody w Poznaniu, gdzie gospodarzem była Sparta Wrocław. Kolejne rundy w Lesznie, Rybniku oraz Tarnowie, zostały z rożnych przyczyn odwołane i przeniesione na inny termin. Zielonogórzanie pauzowali w Poznaniu, więc dziś czeka ich oficjalny debiut w cyklu.

Faworytem dzisiejszych zawodów wydaje się być leszczyńska Unia. Jej zabójcze trio wczoraj przy W69 potwierdziło bardzo wysoką formę wygrywając wszystkie biegi. Dziś Smektała, Kaczmarek i Kubera będą chcieli powtórzyć ten wyczyn. Zadanie to będzie jednak trudniejsze. W porównaniu do wczorajszej rundy MDMP, dziś leszczynianie częściej rywalizować będą z zawodnikami z ekstraligowym doświadczeniem. Mocnym składem do Zielonej Góry przyjeżdża ROW Rybnik. W stawce liczyć się będą też wrocławianie oraz juniorzy GKM-u. Na dobry wynik liczy także Falubaz z Sebastianem Niedźwiedziem i Alexem Zgardzińskim w składzie. Nasz skład uzupełnią Arek Potoniec oraz Mateusz Burzyński, którzy również będą chcieli pokazać się na tle ekstraligowych przeciwników.

Dzisiejsze zawody Ligi Juniorów rozpoczną się o godzinie 17:30. Dla kibiców udostępnione będą sektory I oraz J. Wstęp na nie, za okazaniem biletu wstępu w cenie 5 złotych, od godziny 17:00. Wstęp wolny obejmuje wszystkich posiadaczy karnetów na sezon 2016 oraz dzieci do lat 7. Wejściówki na zawody można zakupić od godziny 9:00 w Sklepach Kibica w Focus Mall oraz Auchan, a także w kasach przy stadionie, które czynne będą od 16:30.

POBIERZ I WYDRUKUJ DARMOWY PROGRAM ZAWODÓW

Aktualna tabela Ligi Juniorów
M Drużyna Punkty Punty bieg.
1 Sparta Wrocław 5 22
2 Unia Leszno 5 22
3 RKM Rybnik 5 22
4 Unia Tarnów 3 20
5 GKM Grudziądz 2 17
6 Apator Toruń 1 12
7 Stal Gorzów 0 11
8 Falubaz Zielona Góra 0 0

 

Stal Gorzów:
1. Rafał Karczmarz
2. Hubert Czerniawski
3. Alan Szczotka

ROW Rybnik:
4. Robert Chmiel
5. Kamil Wieczorek
6. Kacper Woryna

Unia Leszno:
7. Bartosz Smektała
8. Daniel Kaczmarek
9. Dominik Kubera

Falubaz Zielona Góra:
10. Sebastian Niedźwiedź
11. Alex Zgardziński
12. Arkadiusz Potoniec
25. Mateusz Burzyński

Sparta Wrocław:
13. Damian Dróźdź
14. Przemysław Liszka
15. Adrian Gała

GKM Grudziądz:
16. Marcin Nowak
17. Mike Trzensiok
18. Patryk Fajfer

Apator Toruń:
19. Dawid Krzyżanowski
20. Marcin Kościelski
21. Igor Kopeć-Sobczyński