Aktualności

Kontuzja Patryka Dudka. DuZers złamał rękę

Fatalne informacje dotarły do nas wczoraj z Malilli, gdzie rozgrywany półfinał Elitserien Dackarna - Vastervik. W 11. biegu spotkania Patryk Dudek najechał na tylne koło motocykla Petera Ljunga i groźnie upadł na tor. W efekcie, nasz zawodnik doznał złamania prawej ręki.

Przy Patryku błyskawicznie pojawiły się służby medyczne, na tor wyjechała także karetka. Patryk prosto ze stadionu w Malilli został przetransportowany do szpitala w oddalonym o 90 kilometrów od Malilli Vaxjo. Okazało się, że na miejscu nie było możliwości zrobić zdjęcia RTG.

12.09.2018 16:00
Krystian Plech przekazał nam, że jutro Patryk wylatuje do kliniki w Barcelonie, gdzie w piątek poddany zostanie operacji. Po niej podjęte zostaną kolejne decyzje dotyczące leczenie. Czytaj więcej


12.09.2018 12:00
Patryk jest już w Zielonej Górze. Po prześwietleniu kontuzjowanej ręki, potwierdzona została pierwsza diagnoza. Patryk doznał złamania kości ramiennej. W możliwie jak najkrótszym czasie podjęta zostanie decyzja o dalszym leczeniu.


12.09.2018 8:00
Patryk jest w drodze do Zielonej Góry. Niestety, w szpitalu w Vaxjo nie było możliwości zrobienia zdjęcia RTG, a co za tym idzie Patryk musiałby czekać do rana. W takim wypadku czas jest najważniejszy, dlatego zdecydowaliśmy, że w tym czasie Patryk będzie już w Polsce pod opieką naszych lekarzy, którzy całą noc byli z Nami w kontakcie. Najważniejsze jest teraz analiza zdjęcia i ocena złamania. Co do dalszego przebiegu leczenia jesteśmy gotowi na każdą ewentualność. Musimy czekać - powiedział nam dziś rano Krystian Plech.

Wczoraj późnym wieczorem w internecie pojawiło się zdjęcie ze szpitala w Vaxjo, na którym widzimy uśmiechniętego Patryka w trakcie opatrywania kontuzjowanej ręki.

 źródło fot.: facebook.com