Aktualności

Krzysztof Buczkowski zawodnikiem Masarny Avesta

Kolejny żużlowiec Stelmet Falubazu Zielona Góra związał się kontraktem ze szwedzką drużyną. W sezonie 2022 zawodnikiem Masarny Avesta będzie Krzysztof Buczkowski. Buczek już w tym roku reprezentował barwy tej drużyny, jednak nie miał zbyt wielu okazji do startów. 

Krzysztof ma być jednym z liderów naszej drużyny. To żużlowiec, który zawsze daje z siebie 110%. Walczy do samego końca i nigdy się nie poddaje. Te cechy idealnie wpisują się w nasz skład. Wierzymy, że wieloletnie doświadczenie zdobyte przez Krzysztofa na szwedzkich torach pomoże nam i będzie  on silnym punktem naszej drużyny - napisano na facebookowym profilu zespoły z Avesty.

W zespole Masarny poza Krzysztofem Buczkowskim ważne kontrakty podpisane mają także Antonio Lindbaeck, Adrian Gała czy Filip Hellström Bängs.

Wcześniej informowaliśmy, że Max Fricki będzie w sezonie 2022 reprezentował barwy innej szwedzkiej drużyny - Indianerny Kumla. Tak jak Krzysztof Buczkowski będzie on rywalizował więc na torach Bauhaus Ligan. Mateusz Tonder podpisał natomiast kontrakt z Vargarną Speedway, drużyną występującą w rozgrywkach Allsvenskan.