Aktualności

#LESZIE | Informacje organizacyjne dla kibiców z Zielonej Góry

W najbliższą niedzielę spotkanie na szczycie PGE Ekstraligi w Lesznie. Na stadionie im. Alfreda Smoczyka kibice Falubazu zawsze stawiają się w licznym gronie. Nie inaczej będzie 26 czerwca. W Zielonej górze trwa sprzedaż biletów do sektora gości, a organizatorzy przekazali najważniejsze informacje.

SPRZEDAŻ BILETÓW NA NIEDZIELNY MECZ W LESZNIE

W związku z planowanymi na dzień 26 maja br. godz.19.00 zawodami żużlowymi pomiędzy drużynami Stelmet Falubaz Zielona Góra, a Fogo Unia Leszno, odbywającymi się na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie, leszczyńska Policja przekazuje sugerowaną trasę dojazdu w obrębie powiatu leszczyńskiego dla kibiców indywidualnych drużyny zielonogórskiej. Skorzystanie z poniższych wskazówek powinno ułatwić kibicom dotarcie na zawody i do miejsc parkowania.

Jadąc od strony Wschowy, drogą krajową k-12, za miejscowością Lasocice należy wjechać na drogę ekspresową S5 na węźle Leszno Zachód i kierować się na Wrocław.Następnie zjechać na zjeździe nr 47, kierunek Leszno Południe. Dalej należy kierować się na Leszno/Robczysko.

Wjeżdżając do Leszna drogą wojewódzką 323 na pierwszym skrzyżowaniu świetlnym (przed Galerią Leszno) należy skręcić w lewo w ul.Geodetów, następnie ul.Usługową i do Okrężnej, gdzie vis a vis Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie znajduje się parking dla samochodów kibiców przyjezdnych.

Na strategicznych skrzyżowaniach w obrębie miasta Leszna znajdować się będą policyjne patrole, które służą pomocą we wskazaniu kierowcom dogodnej drogi dojazdu do miejsc parkowania.

Organizator wyznaczy parking dla autobusów (PRZYJAZD ZORGANIZOWANY) dla  kibiców z Zielonej Góry pod wieżą sędziowską przy ul. Strzeleckiej.

Parking  dla busów oraz samochodów osobowych zorganizowany będzie naprzeciwko Straży Pożarnej na ulicy Okrężnej, czynny od godz. 17.00. Wjazd na wszystkie wyznaczone parkingi możliwy będzie tylko i wyłącznie od strony ul. Okrężnej.

Informacje dodatkowe:

 1. Cena biletu do Sektora GOŚCI dla kibiców drużyny Stelmet Falubaz Zielona Góra wynosi 50 zł.
 2. Kibice drużyny Stelmet Falubaz Zielona Góra zostaną przyjęci do sektora GOŚCI, w którym znajduje się punkt sprzedaży napojów i żywności oraz bezpłatna toaleta.
 3. Zakupu biletów będzie można dokonać w punkcie sprzedaży bezpośrednio przy sektorze GOŚCI.
 4. Przed wpuszczeniem kibiców do sektora GOŚCI zostanie przeprowadzona obowiązkowo szczegółowa kontrola osobista WSZYSTKICH kibiców Zielonej Góry mająca na celu wykluczenie posiadania:
 • Pirotechniki (wszelkiego typu),
 • Narzędzi niebezpiecznych (wszelkiego typu),
 • Alkoholu,
 • Napoi o pojemności powyżej 0,5l.
 • Flag, transparentów z hasłami obrażającymi Klub UNIA Leszno,
  a w szczególności: pracowników, członków Zarządu klubu, zawodników, sponsorów, gości klubu, władz miasta, województwa itd.
 • Flag, transporterów z hasłami obrażającymi klub Gości,
 • Transparentów z hasłami wykraczającymi poza akcje wspierania swojej drużyny, a w szczególności treści politycznej i religijnej,
 • Sektorówek wszelkiego typu.
 • Flag zamontowanych na plastikowych rurkach(uchwytach)
 • W przypadku wniesienia bębna do dopingu kibice zobowiązani są do otwarcia go w celu sprawdzenia zawartości!!!!!

W PRZYPADKU UJAWNIENIA PODCZAS KONTROLI OSOBISTEJ POSIADANIA ŚRODKÓW PIROTECHNICZNYCH, NARZĘDZI NIEBEZPIECZNYCH I ALKOHOLU, OSOBA TAKA ZOSTANIE NIEZWŁOCZNIE ZATRZYMANA I PRZEKAZANA POLICJI.

 1. Przed wpuszczeniem kibiców gości do wydzielonego sektora oraz po zakończeniu meczu, po wyjściu kibiców, przedstawiciel właściciela obiektu – MOSiR Leszno oraz osoba odpowiedzialna za organizację wyjazdu dokonują pisemnego, protokolarnego odbioru sektora gości pod kątem sprawności urządzeń i wyposażenia stadionowego. Brak uczestnictwa w odbiorze sektora osoby odpowiedzialnej za organizację wyjazdu będzie traktowany jako rezygnacja z powyższego uprawnienia, co nie wpływa na ważność sporządzonego protokołu.
 2. W przypadku stwierdzenia wystąpienia zniszczeń pomeczowych, do protokołu załącza się materiał zdjęciowy dokumentacyjny zniszczenia. W/w dokumentacja będzie podstawą do dochodzenia zwrotu kosztów za powstanie zniszczenia.
 3. Prosimy o umieszczenie we wszystkich pojazdach kibiców z Zielonej Góry białej kartki A4 za szybą, w celu ułatwienia identyfikacji i skierowania na właściwy parking

UWAGA:

Unia Leszno Sportowa S.Ainformuje, że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych ostateczną decyzję o wpuszczaniu kibiców drużyny  Stelmet Falubaz Zielona Góra do wydzielonego sektora GOŚCI podejmie Organizator w porozumieniem ze Służbami Porządkowymi.

Ponadto informujemy, że indywidualni kibice drużyny Stelmet  Falubaz Zielona Góra, którzy nie są zainteresowani wejściem do wydzielonego sektora dla gości (np. kibice indywidualni, rodziny z dziećmi) będą mogli nabyć wyłącznie bilety na zasadach ogólnych. Sprzedaż biletów  na powyższe sektory będą prowadziły kasy zlokalizowane przy stadionie oraz na stronie  internetowej bilety.ksul.pl