Aktualności

#LODZIE| Luke Becker wystąpi w Łodzi? Decyzja w sobotę

Czy Luke Becker wzmocni Eneę Falubaz Falubaz Zielona Góra w niedzielnym meczu w Łodzi? Amerykanin wczoraj trenował przy W69 i w sobotę ma zamiar wystąpić w eliminacjach do GP2024. Dopiero po zawodach, które odbędą się na torze w Żarnovicy, podjęta zostanie decyzja o jego ewentualnym udziale w niedzielnym spotkaniu.

- Luke trenował w Zielonej Górze i w sobotę wystąpi w Żarnovicy. Pamiętajmy, że on dopiero zaczyna sezon i potrzebuje czasu, aby się w pełni rozjeżdzić. Trening, a zawody to zupełnie coś innego. Jestem z nim umówiony, że po sobotnich zawodach zdzwonimy się i podejmiemy decyzję odnośnie jego występie w niedzielę. Ja muszę mieć pewność, że Luke będzie gotowy do jazdy. Jakakolwiek wątpliwość wykluczy jego start - powiedział Piotr Protasiewicz.

Noga nadal boli, ale mogę z tym wytrzymać. Tydzień temu było znacznie gorzej. Zdecydowałem więc, że wystąpię w sobotnim turnieju eliminacyjnym w Żarnovicy. W moim planie jest także obecność w niedzielę w Łodzi. Gdybym nie czuł się w 100% pewny, odpuściłbym weekendowe ściganie. Po dzisiejszym treningu wiem jednak, że dam radę. Jestem gotowy i odpowiednio silny, aby wystąpić w tych zawodach. Oczywiście nie mogę przewidzieć przyszłości, ale myślę, że będę w stanie to zrobić. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu w barwach Zielonej Góry. Minęły dwa miesiące, a ja czuję się jakby to był cały sezon - powiedział nam wczoraj Luke Becker.

Dłuższa wypowiedź Amerykanina dziś wieczorem w programie "Piąte Okrążenie"

Jutrzejsze zawody w Żarnovicy zaplanowane są na godzinę 15:00.