Aktualności

Martin Vaculik w Falubazie Zielona Góra!

Kolejny mocny ruch transferowy Falubazu Zielona Góra. W sezonie 2019 zawodnikiem naszej drużyny będzie Słowak - Martin Vaculik, stały uczestnik cyklu Grand Prix i indywidualny Mistrz Europy z sezonu 2013.

Martin Vaculik to żużlowiec, który od kilku lat zaliczany jest do światowej czołówki speedway’a. Sezon 2018, podobnie jak 2017, spędził w Stali Gorzów. Słowak był jednym z jej najskuteczniejszych zawodników (trzecia średnia w drużynie, jedenasta w całej PGE Ekstralidze), choć przez kilka miesięcy leczył kontuzjowaną nogę. Teraz zdecydował się na zmianę barw i dołącza do zielonogórskiej drużyny.

Falubaz kojarzy mi się od zawsze z olbrzymim wsparciem kibiców. Tutejsi fani są kolejnym zawodnikiem swojej drużyny. W Zielonej Górze jest też fantastyczny tor, na którym bardzo dobrze mi się jeździ. Falubaz to potężny klub o niesamowitych możliwościach. Ja zawsze mówiłem, że lubię duże wyzwania, gdzie wszystko nastawione jest na to, aby osiągać wysokie cele. Przechodząc do Zielonej Góry, chcę powalczyć o jak najlepszy wynik i być mocnym ogniwem tej drużyny - powiedział Martin Vaculik.

W superlatywach o Martinie Vaculiku wypowiada się prezes ZKŻ SSA Adam Goliński.
Sprowadzenie Martina do Zielonej Góry było dla mnie kwestią osobistą. Kierowałem się tu przekonaniem, że Martin może dużo wnieść do drużyny, zarówno pod względem sportowym, jak i osobowościowym. Każda kolejna rozmowa z nim utwierdzała mnie w przekonaniu, że potrzebujemy takiego zawodnika. Jego obecność w zespole to dla nas ogromna przewaga. To wyjątkowy chłopak, który wie, czego chce i jak to zrealizować. Jest zdeterminowany i zdyscyplinowany, co w efekcie daje profesjonalnego zawodnika. Liczę, że Martin wkomponuje się w nasze środowisko z korzystnym skutkiem dla wszystkich stron, a kibicom przyniesie wiele radości - komentuje włodarz zielonogórskiego klubu.

Słowak ma także wysokie notowania u trenera Falubazu - Adama Skórnickiego, który widzi w Vaculiku przyszłego Mistrza Świata.
Martin to na pewno dużo młodszy zawodnik od Nickiego Pedersena, którego witaliśmy w drużynie w piątek. Jeszcze nie ma tak wiele osiągnięć, ale ma równie spore aspiracje. To zawodnik, który mocno przygotowuje się do walki o tytuł Mistrza Świata. Jeżeli nie nastąpi to w tym roku, to na pewno mocno to zasygnalizuje. Martin już kilka lat temu udowodnił, że ma prawo myśleć o największych sukcesach. Miejmy nadzieję, że w zielonogórskim klubie Martin znajdzie spokój i będzie mógł przygotowywać się do wielkich celów.

Martin Vaculik to drugi żużlowiec,który dołącza do drużyny Falubazu na sezon 2019. W piątek informowaliśmy o kontrakcie z Duńczykiem Nickim Pedersenem. Wcześniej natomiast pozostanie w zielonogórskim zespole zapowiedzieli Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz oraz Michael Jepsen Jensen.

Aktualny skład Falubazu Zielona Góra na sezon 2019 w PGE Ekstralidze:

Seniorzy:
Patryk Dudek
Piotr Protasiewicz
Michael Jepsen Jensen
Nicki Pedersen
Martin Vaculik
Mads Hansen

Juniorzy:
Mateusz Tonder
Damian Pawliczak

Zobacz także:

Lubię duże wyzwania i walkę o najwyższe cele - pierwszy wywiad dla FalubazTV
Martin Vaculik. Żużlowiec ze stałym meldunkiem na podium DMP
Martin ma prawo myśleć o największych sukcesach - Adam Skórnicki o Martinie Vaculiku
Martin Vaculik - trzy zwycięstwa w Grand Prix (video)