Aktualności

Norbert Krakowiak. Talent wysokiej miary

O Norbercie Krakowiaku głośno zrobiło się w sezonie 2014, w którym zdał on egzamin na licencję żużlową i zadebiutował w oficjalnych zawodach. Od początku zauważono, że Norbert ma duży talent do żużla. Z dobrej strony prezentował się na torach pierwszoligowych, ale przede wszystkim w turniejach młodzieżowych. Jego macierzystym klubem była Ostrovia Ostrów Wielkopolski, choć pierwsze kółka kręcił na torze w Gnieźnie.

W debiutanckim sezonie w Ostrowie Norbert osiągnął średnią biegopunktową na poziomie 1,63. Był także wyróżniającym się zawodnikiem w młodzieżówkach. Po dobrych występach w Ostrowie o Norberta zaczęły pytać kluby z PGE Ekstraligi, w tym m.in. Falubaz Zielona Góra. Do podpisania kontraktu jednak nie doszło, a żużlowiec wybrał ofertę z Torunia. Tam się dalej rozwijał i zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niestety dla Norberta był to okres związany z wieloma przerwami w startach, które spowodowane były kontuzjami. Żużlowiec jednak nie poddawał się, zaciskał zęby i po każdym urazie wracał na tor.

Sezon 2018 Norbert spędził w pierwszoligowym Starcie Gniezno, gdzie był jednym z najskuteczniejszych juniorów ze średnią biegową 1,29 punktu. Dzięki udanym występom w Drużynowych Mistrzostwach Juniorów awansował z gnieźnieńską drużyną do finału rozgrywek. W nim Norbert był jednym z najskuteczniejszych zawodników, zdobywając 9 punktów. Jego największym sukcesem indywidualnym było czwarte miejsce w finale Brązowego Kasku. Przy W69 Norbert ostatni raz zaprezentował się w tegorocznym Memoriale Rycerzy Speedwaya, w którym zajął piąte miejsce z 11 punktami.