Aktualności

Partnerskie Kluby Sportowe| Tygodniowy przegląd wydarzeń (XII)

Cotygodniowy cykl najważniejszych informacji sportowych z zielonogórskich klubów współpracujących z Zielonogórskim Klubem Żużlowym.

SKM ZASTAL ZIELONA GÓRA

Kadeci SKM Zastal Zielona Góra wywalczyli awans do finałów Mistrzostw Polski U15. W turnieju półfinałowym w Warszawie pierwsze dwa mecze przegrali wyraźnie z Treflem Sopot 69:86 i Basket Poznań 45:82.

Ostatnie spotkanie z gospodarzem turnieju Ochota Warszawa zagrali w niedzielę. Szanse na awans do finałów były jeszcze tzw. teoretyczne. By pojechać na Finały należało wygrać 34 punktami, w hali przeciwnika, w nie najlepszych nastrojach po dwóch wcześniejszych porażkach. Oni to zrobili !

Wygrali +40. Pokonaliśmy drużynę ze stolicy w ich własnej hali 103 – 63. Tym samym trener Paweł Kuciemba w asyście Marka Hossy meldują ekipę w Finałach Mistrzostw Polski Kadetów U15 !

Mamy kolejną drużynę w Finałach w sezonie 2021/2022

;


START ZIELONA GÓRA

W rozgrywanych Mistrzostwach Polski niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów (wyciskanie sztangi leżąc), które odbyły się w dniach 6-8 maja 2022r. w Bydgoszczy udział wzięło dwóch zawodników Startu Zielona Góra, podopiecznych trenera Mateusza Hozakowskiego. Miłą niespodziankę sprawił Bartosz Jąder, który w wadze 72 kg wywalczył srebrny medal wynikiem 98 kg, bijąc własny rekord życiowy. Natomiast Marcin Biernacki w wadze 80 kg zajął 6 miejsce. Gratulujemy!


WATAHA RUGBY CLUB ZIELONA GÓRA

W sobotę rywalem Watahy będzie lider tabeli - Hegemon Akademia Rugby Mysłowice. Zielonogórzanie zajmują aktualnie drugie miejsce, będzie więc to pojedynek na drugoligowym szczycie. 

Początek meczu na stadionie przy ulicy Xawerego Dunikowskiego o godzinie 16:00.

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby


KS MARWIS HARPAGAN ZIELONA GÓRA


AKADEMIA PIŁARSKA MACIEJA MURAWSKIEGO