Aktualności

Patryk Dudek: Sportowcy wygrywają i przegrywają

Po przegranym półfinale z Apatorem Toruń, Falubazowi Zielona Góra przyjdzie rywalizować o brązowy medal ze Spartą Wrocław. - Za rok znów powalczymy o najwyższe laury - powiedział Patryk Dudek.

Nadzieje na awans do finału były wielkie, lecz tor zweryfikował te plany. - Nie ma się co przejmować, taki jest sport. Nie można sobie założyć przed meczami, że wygramy wszystko i będziemy mieli złoty medal. Jechały dwie silne, wyrównane drużyny, z bardzo dobrymi zawodnikami i po prostu ekipa z Torunia okazała się lepsza. Trzeba im pogratulować - przyznał Patryk Dudek.

Sztab szkoleniowy Apatora w pełni wykorzystał rezerwy taktyczne - po sześć razy pojechali liderzy toruńskiego zespołu. - Na pewno problem był taki, że torunianie dopasowali się do naszego toru. W pierwszej serii goście byli zaskoczeni i to było widać. Później znaleźli przełożenia i cały czas się bronili rezerwami taktycznymi, przez co zdołali utrzymać przewagę z pierwszego spotkania - skomentował "Duzers".

Przed Falubazem Zielona Góra dwumecz o brązowy medal ze Spartą Wrocław. - Sportowcy wygrywają i przegrywają. Na pewno szkoda, że nie udało się nam awansować do finału, ale nie mamy na plecach napisane, że mamy mistrzostwo Polski 2016. Za rok jest kolejny sezon. Trzeba się skupić na najbliższych dniach, a więc walce o brąz, a później będziemy się martwić dalej, co będzie. W  przyszłym roku znów będziemy walczyć o najwyższe laury - dodał Dudek.