Aktualności

Pierwsze treningi przy W69 lub w Żarnovicy

Sztab szkoleniowy Stelmetu Falubazu Zielona Góra mocno pracuje nad organizacją pierwszych żużlowych treningów dla naszych zawodników. Piotr Żyto poinformował nas, że celem nadrzędnym jest szybkie wyjechanie na tor przy W69.

Codziennie analizujemy prognozy pogody i przyglądamy się naszej nawierzchni. Chcielibyśmy w niedługim czasie po powrocie z obozu wyjechać na tor w Zielonej Górze i tutaj przygotowywać się do sparingów. Dużo zależy jednak od warunków atmosferycznych. Jeśli okaże się, że jazdy w Zielonej Górze nie będą możliwe to prawdopodobnie wybierzemy się na inny tor w Polsce, lub nawet w innym kraju Europy. Być może będzie to obiekt w słowackiej Żarnovicy - powiedział nam Piotr Żyto.

Obiekt w Żarnovicy to jedno z niewielu miejsc w Europie, które dość szybko nadaje się do jazd po zimie. Rok temu pierwsze kółka kręcił tam Martin Vaculik, który jest zawodnikiem tamtejszego klubu.

Stelmet Falubaz Zielona Góra z przedsezonowego zgrupowania w Świnoujściu wraca 29 lutego. Pierwszy sparing zaplanowano natomiast na 14 marca. Nasi zawodnicy będą mieli więc dwa tygodnie na odpowiednie przygotowania się do tego test-meczu.