Aktualności

Rohan Tungate kapitanem!

Rohan Tungate został dziś oficjalnie zaprezentowany w roli nowego kapitana zielonogórskiej drużyny. W sezonie 2023 Australijczyk ma być jednym z liderów Falubazu Zielona Góra. Będzie to jego trzeci rok startów przy W69.

- Długo zastanawiałem się nad tym, kto mógłby przejąć po mnie rolę kapitana drużyny. Mamy w zespole wielu zawodników, którzy by sobie z tym poradzili. Ostatecznie wybór padł na Rohana Tungate. To człowiek pełen pozytywnej energii, dobry duch naszej drużyny. W najbliższym sezonie musimy tworzyć kolektyw, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Jestem przekonany, że Rohan będzie osobą, która z tą rolą poradzi sobie bardzo dobrze - powiedział Piotr Protasiewicz, ustępujący kapitan Falubazu, który od listopada pełni funkcję dyrektora sportowego.

- Nominacja na kapitana drużyny to dla mnie zaszczyt i honor. Zrobię wszystko, aby w tak ważnym dla nas sezonie, pomóc całej drużynie. Za nami zgrupowanie w Świnoujściu i kilka dni spędzonych w Zielonej Górze. Mieliśmy okazję porozmawiać, zintegrować się i lepiej poznać. W zespole panuje bardzo dobra atmosfera. Bardziej doświadczeni zawodnicy pomagają młodszym. Nowi w drużynie szybko poczuli się jej częścią. - powiedział Rohan Tungate.

Australijczyk w sezonie 2022 siódmym zawodnikiem pierwszoligowych rozgrywek. W 19 spotkaniach osiągnął średnią 2,053 punktu na bieg i 9,42 punktu na mecz.