Aktualności

Rohan Tungate nowym zawodnikiem Stelmet Falubazu Zielona Góra!

Oficjalnie. Rohan Tungate dołącza do kadry Stelmet Falubazu Zielona Góra! Australijczyk wiąże się z naszym zespołem dwuletnim kontraktem. To aktualny rekordzista zielonogórskiego toru. Od kilku lat jest jednym z najskuteczniejszych zawodników w rozgrywkach Ewinner 1. ligi żużlowej.

Rohan Tungate urodził się 27 stycznia 1990 roku w australijskim Kurri Kurri. Od sezonu 2014 rywalizuje na pierwszoligowych torach. W sezonie 2020, startując w barwach Orła Łódź, był trzecim zawodnikiem tych rozgrywek. Rok temu był natomiast liderem Unii Tarnów.

Rohan Tungate rok temu związał się kontraktem z zielonogórskim klubem i występował w nim jako pierwszoligowy gość. Jego występ w pierwszy meczu o brązowe medale, przeciwko Betard Sparcie Wrocław, wspominamy do dzisiaj. Australijczyk w pierwszym biegu zawodów pobił rekord toru pokonując cztery okrążenia przy W69 w 57,43 s.

- Nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Jak tylko dostałem telefon od Wojtka Domagały, to byłem pewien, że chcę tu przyjść. Pasuje mi to, że drużyna ma jasno określony cel. To pozwoli mi na dalszy rozwój. Chcę pomóc w wywalczeniu awansu do PGE Ekstraligi. Poza tym lubię tor przy W69 i wiem, że będą mocnym punktem Stelmet Falubazu Zielona Góra- powiedział Rohan Tungate.

- Można powiedzieć, że po roku przerwy Rohan Tungate wraca do Zielonej Góry. W sezonie 2020 był naszym pierwszoligowym gościem, a teraz będzie już pełnoprawnym członkiem drużyny. Australijczyk od kilku sezonów nie schodzi z określonego poziomu i moim zdaniem jest gwarantem dużych zdobyczy punktowych na pierwszoligowych torach. Świetnie czuje się też przy W69. Na chwilę obecną jest to przecież rekordzista naszego toru, a więc najszybszy zawodnik, którego mieliśmy okazję oglądać. - powiedział Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

- Doświadczenie Rohana Tungate będzie naszym bardzo mocnym atutem. Australijczyk od lat spisuje się bardzo dobrze na wszystkich torach. Rzadko przytrafiają mu się wpadki. Drużyna, którą reprezentuje może liczyć na jego pokaźne zdobycze punktowe. Wierzę, że Rohan będzie miał swój duży wpływ w realizację założonych celów. - powiedział Piotr Żyto - trener zielonogórskiej drużyny.