Aktualności

Sparta Wrocław: Drużyna, którą stać na wszystko

Sezon ligowy coraz bliżej, więc kontynuujemy przedstawianie naszych rywali. Dziś wrocławska Sparta, który po roku przerwy, wraca na swój domowy tor. Wyremontowany Stadion Olimpijski prezentuje się doskonale. A jak na torze spisywać będą się podopieczni Rafała Dobruckiego?

We Wrocławiu zimą doszło do kosmetycznych zmian w składzie. Zespół utrzymał swój trzon w osobach Taia Woffindena, Macieja Janowskiego i Vaclava Milika. Druga linia to młody Szymon Woźniak, oraz bardzo doświadczony Tomasz Jędrzejak. Nową twarzą w zespole jest Andrzej Lebiedievs. Łotysz po raz pierwszy w swojej karierze pojedzie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i jego postawa jest na chwilę obecną dużą zagadką. Mocnym punktem Sparty będzie formacja juniorska. Maksym Drabik,  Damianem Dróżdż oraz Oskar Bober z pewnością będą zaliczać się do najsilniejszych juniorów w całej lidze.

Mocnym atutem wrocławskiej drużyny ma być także tor we Wrocławiu. Przebudowa całego stadionu wymusiła także prace na torze. Jego kształt i wyprofilowanie uległo zmianie i dla drużyn przyjezdnych ma być to duża zagadka.

Skład Sparty Wrocław:
Seniorzy:
Tai Woffinden
Maciej Janowski
Vaclav Milik
Tomasz Jędrzejak
Szymon Woźniak
Andrzej Lebedevs

Juniorzy:
Maksym Drabik
Damian Dróżdż
Oskar Bober

VII runda PGE Ekstraligi 02.06.2017 Falubaz Zielona Góra - Sparta Wrocław

XIV runda PGE Ekstraligi 20.08.2017 Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra