Aktualności

Speedway of Nations także w innym terminie

W następstwie dyrektyw dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa wydanych przez rządy Niemiec i Łotwy, w obliczu globalnych obaw zdrowotnych o COVID-19 (koronawirus), FIM i BSI Speedway podjęły decyzję o przełożeniu zawodów Monster Energy FIM Speedway of Nations w Landshut  25 kwietnia i Daugavpils 2 maja.

Ponadto, zgodnie z radą Public Health England i zgodnie z brytyjskimi rządowymi środkami nadzwyczajnymi dotyczącymi przemieszczania się, które obejmują zawieszenie imprez plenerowych, FIM i BSI Speedway przełożyły finał Speedway of Nations, zaplanowany w Belle Vue w Manchesterze w dniu 8-9 maja.

Decyzje te zostały podjęte po starannym rozważeniu i konsultacjach między FIM, BSI Speedway i lokalnymi organizatorami, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w wydarzeniach pozostaje priorytetem. Wszystkie strony szukają nowych terminów dla zawodów cyklu Speedway of Nations, a dalsze szczegóły zostaną podane w odpowiednim czasie.

– Wiemy, że fani będą rozczarowani opóźnieniami, ale zdrowie i bezpieczeństwo całej społeczności żużlowej ma dla nas ogromne znaczenie. Ufamy, że ludzie akceptują to, że w kwietniu i maju nie można zorganizować naszych wydarzeń. Dziękujemy naszym kibicom, żużlowcom i partnerom za wyrozumiałość w tych trudnych czasach – powiedział Paul Bellamy.