Aktualności

Stal Gorzów: Przemeblowany Mistrz Polski

Stal Gorzów to ostatni rywal Falubazu w sezonie 2017, którego przedstawiamy przed inauguracją rozgrywek. Czy zmiany, jakie zaszły w klubie zimą, zmienią oblicze drużyny? Posłuchajcie jak siłę Stali oceniają przedstawiciele Falubazu.

Zima w Gorzowie Wielkopolskim była bardzo ciekawa. Mistrzowie Polski chcą za wszelką cenę obronić mistrzowski tytuł, stąd niezbędne ruchy kadrowe. Najważniejszy z nich to zakończenie wieku juniora przez Bartka Zmarzlika. As w rękawie Stanisława Chomskiego w sezonie 2016, nie będzie już rozpoczynał rywalizacji od biegu młodzieżowego. Wszystko wskazuje jednak na to, że dla Bartka nie będzie to wielki problem. Więcej straci na pewno drużyna, która do tej pory mogła korzystać ze Zmarzlika w trudnych sytuacjach i zastępować nim słabiej spisujących się seniorów. Drugą ważną zmianą w Stali jest pozyskanie Martina Vaculika z Apatora Toruń. Ma on za zadanie zapełnić lukę po Mateju Zagarze, który natomiast przeniósł się do Częstochowy.

Największym mankamentem Stali wydają się być juniorzy. Choć Rafał Karczmarz świetnie radził sobie w turniejach młodzieżowych, to ekstraligowe mecze to zupełnie inna bajka. Nie przekreślamy całkowicie szans gorzowskiej młodzieży, ale bardzo trudno będzie im zastąpić Bartka Zmarzlika.

Oto jak Stal Gorzów oceniają Marek Cieślak, Piotr Protasiewicz i Jarosław Hampel:

Skład Stali Gorzów:

Seniorzy:
Bartosz Zmarzlik
Przemysław Pawlicki
Krzysztof Kasprzak
Niels Kristian Iversen
Martin Vaculik
Thomas H. Jonasson

Juniorzy:
Rafał Karczmarz
Hubert Czerniawski
Alan Szczotka

VI runda PGE Ekstraligi 28.05.2017 Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra
XIII runda PGE Ekstraligi 13.08.2017 Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów