Aktualności

Falubazowe Mikołajki. Ostatni tydzień licytacji

6 grudnia zawodnicy Stelmetu Falubazu Zielona Górą rozpoczną przekazywanie świątecznych prezentów w ramach XI edycji Falubazowych Mikołajek. To największa w regionie akcja charytatywna, podczas której docieramy do podopiecznych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, szpitali.

Na początek żużlowcy z paczkami, w których będą falubazowe gadżety i słodkości, odwiedzą pacjentów pediatrii i chirurgii dziecięcej w szpitalu uniwersyteckim w Zielonej Górze oraz dzieci i młodzież z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 4 w Zielonej Górze.  Fundusze na przygotowanie około dwóch tysięcy paczek pozyskiwane są z licytacji unikatowych gadżetów. W tym roku można wybierać wśród kevlarów Piotra Protasiewicza i Antonio Lindbaecka, kasków Patryka Dudka i Martina Vaculika. – Staramy się dotrzeć do jak największej liczby dzieci, bo radość tych naszych najmniejszych kibiców jest najważniejsza – mówi kapitan Stelmetu Falubazu. 

Licytowane są także przedmioty z autografami złotych medalistów DMPJ i MMPPK, czyli: gogle Mateusza Tondera, czapeczka i gogle Damiana Pawliczaka, plastron i rękawiczki Norberta Krakowiaka. – Jestem pod wrażeniem, jak duży zasięg osiąga ta akcja i ile radości przynosi dzieciakom – podkreśla Norbert. 

Do Falubazowych Mikołajek bez wahania dołączył nowy trener Stelmetu Falubazu Piotr Żyto, który przekazał koszulkę ze złotego sezonu 2009. – Są tylko dwa egzemplarze tej koszulki. Traktowałem ją jako talizman na play – offy. Sprawdziła się w tej roli i mam nadzieję, że za sporą kwotę trafi teraz do innego pasjonata czarnego sportu. Wszystko po to, byśmy mogli przygotować jak najwięcej paczek – mówi nasz szkoleniowiec. 

Organizatorem akcji jest Zielonogórski Klub Żużlowy SSA, ale w Falubazowe Mikołajki zaangażowały się też inne kluby, m.in. koszykarski Stelmet, Lechia Zielona Góra, Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego, Drzonkowianka, KP – klub piłkarski oraz partnerzy i sponsorzy naszej drużyny. Licytacje odbywają się na Facebooku i w większości potrwają do 9 grudnia. 

FALUBAZOWE MIKOŁAJKI 2019 - licytacje charytatywne:
Kevlar Piotra Protasiewicza z sezonu 2019 - PRZEJDŹ
Kevlar Antonio Lindbacka z drużyny Masarna Avesta - PRZEJDŹ
Żużlowy trening z zawodnikami AKS Chóragan Riders - PRZEJDŹ
Mikołajkowe spotkanie z Patrykiem Dudkiem - PRZEJDŹ
Obiad z Martinem Vaculikiem - PRZEJDŹ
Koszulka Arkadiusza Milika z autografem - PRZEJDŹ
Kask Martina Vaculika z sezonu 2019 - PRZEJDŹ
Rękawiczki i gogle Martina Vaculika - PRZEJDŹ
Kask Patryka Dudka z sezonu 2019 - PRZEJDŹ
Gogle Martina Vaculika - PRZEJDŹ
Video-życzenia od Piotra Protasiewicza - PRZEJDŹ
Video-życzenia od Martina Vaculika - PRZEJDŹ
Video-życzenia od Patryka Dudka - PRZEJDŹ
Czapka z autografem Martina Vaculika - PRZEJDŹ
Zielonogórska edycja gry Monopoly z autografami żużlowców Stelmetu Falubazu - PRZEJDŹ
Bluza teamu Sebastiana Niedźwiedzia - PRZEJDŹ
Bluza menedżera Stelmetu Falubazu - PRZEJDŹ
Falubazowy plastron i rękawiczki Norberta Krakowiaka - PRZEJDŹ
Koszulka teamu Michaela Jepsena Jensena - PRZEJDŹ
Gogle i rękawiczki Michaela Jepsena Jensena - PRZEJDŹ
Koszulka teamu Piotra Protasiewicza - PRZEJDŹ
Czapeczka Piotra Protasiewicza z autografem - PRZEJDŹ
Czapeczka i gogle Damiana Pawliczaka - PRZEJDŹ
Żużlowe siodełko i rękawiczki Jakuba Osyczki - PRZEJDŹ
Gogle Mateusza Tondera - PRZEJDŹ
Gogle Kacpra Gomólskiego - PRZEJDŹ
Koszulka teamu Sebastiana Niedźwiedzia z sezonu 2016 - PRZEJDŹ
Koszulka teamu Sebastiana Niedźwiedzia z sezonu 2018 - PRZEJDŹ
Koszulka Piotra Żyto z sezonu 2009 - PRZEJDŹ
Gra Speedway Biznes z autografami żużlowców Stelmetu Falubazu - PRZEJDŹ
Koszulka Zagłębia Lubin z autografami piłkarzy - PRZEJDŹ 
Podwójne zaproszenie na XV galę "Warto jest pomagać" - PRZEJDŹ
Kurs pierwszej pomocy dla 10 osób - PRZEJDŹ