Aktualności

Trzej sparingpartnerzy Falubazu

4 kwietnia w Toruniu na Motoarenie Falubaz Zielona Góra odjedzie pierwsze ligowy mecz w sezonie 2021. Przed tym pojedynkiem naszych zawodników czeka seria treningów oraz sparingów. Dziś poznaliśmy drużyny, z którymi zmierzymy się w marcu.

Z drużynami, z którymi zmierzymy się w sparingach skontaktowaliśmy się jak tylko pojawił się terminarz ligowych rozgrywek. Szybko ustaliliśmy daty, doszliśmy do porozumienia. 20 i 21 marca spotkamy się sparingowo z aktualnymi Mistrzami Polski, czyli drużyną z Leszna. Nie mamy jeszcze sprecyzowanego, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie, a gdzie rewanż. 24 i 25 marca zmierzymy się z drużyną z Wrocławia. Tu wiemy już, że pierwsze spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim, a dzień później spotkamy się przy W69. Na koniec tego przedsezonowego maratonu pojedziemy z pierwszoligowym Orłem Łódź. Te dwa mecze odbędą się w dniach 27 i 28 marca. Tego rywala dobraliśmy pod kątem inauguracyjnego meczu w Toruniu. Obiekt w Łodzi jest podobny do Motoareny i chcemy sobie tam pojeździć. Wszystko oczywiście realizowane zostanie jeśli tylko pozwoli nam na to sytuacja sanitarna w Polsce - powiedział nam Piotr Żyto, trener Falubazu Zielona Góra.

Plan sparingowy Falubazu Zielona Góra przed sezonem 2021:
20-21.03.2021 vs FOGO Unia Leszno
24.03.2021 Betard Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra
25.03.2021 Falubaz Zielona Góra - Betard Sparta Wrocław
27-28.03.2021 vs Orzeł Łódź

W ramach przygotowań do sezonu 2021 pierwsza drużyna Falubazu wybierze się dodatkowo w lutym na zimowe zgrupowanie. Sparingi będą natomiast poprzedzone kilkoma jednostkami treningowymi na torze przy W69.