Aktualności

VI runda DMP | Ciekawe mecze na wszystkich torach

Niedzielny hit w Lesznie to zdecydowanie najciekawsze spotkanie szóstej rundy zmagań w PGE Ekstralidze. Ligowe ściganie rozpocznie się jednak już dzisiaj wieczorem w Gorzowie oraz Częstochowie.

TRULY.WORK STAL GORZÓW - MRGARDEN GKM GRUDZIĄDZ
24.05.2019 18:00

Szóstą kolejką DMP rozpoczniemy w Gorzowie, gdzie Stal zmierzy się z GKM-em Grudziądz. Dla gospodarzy będzie to kolejne spotkanie z gatunku tych, których przegrać nie można. Kolejna strata punktów na własnym torze może mocno skomplikować sytuację gorzowian. Ich ostatni mecz w Betardem Spartą wskrzesił jednak iskierkę nadziei na lepszą przyszłość Stali. Do Gorzowa przyjeżdża jednak mocny w tym sezonie GKM, który na własnym torze wygrał wszystkie mecze, a i na wyjeździe pogroził przeciwnikowi. Doskonale pamiętamy przecież nasz mecz z 26 kwietnia i dwupunktową wygraną Stelmetu Falubazu w Zielonej Górze. Grudziądzanom wygrana na wyjeździe z pewnością by się przydała. Szczególnie w kontekście walki o upragnioną fazę play-off. 

FORBET WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA - BETARD SPARTA WROCŁAW
24.05.2019 20:30

Drugie piątkowe spotkanie odbędzie się w Częstochowie, gdzie Włókniarz podejmie Spartę Wrocław. Częstochowianie będą chcieli zrehabilitować się po wysokiej porażce z FOGO Unią Leszno. Leon Madsen i Fredrik Lindgren będą tym razem wypoczęci i powinni znów być silnymi punktami swojej drużyny. Wrocławianie w minioną niedzielę wygrali pewnie na własnym torze z Get Well Toruń i w piątek będą chcieli przedłużyć zwycięską passę. Spartanie liczą przede wszystkim na dobry występ Taia Woffindena oraz Maksyma Drabika, którzy doskonale znają częstochowski tor.

SPEED CAR MOTOR LUBLIN - GET WELL TORUŃ
26.05.2019 16:30

Niedzielne emocje z PGE Ekstraliga rozpoczniemy od mecz w Lublinie, gdzie Motor podejmie Get Well Toruń. Najważniejszym wydarzeniem tego spotkania będzie powrót do ligowego ścigania Grigorija Łaguty. Rosjanin dwa lata pauzował po wpadce dopingowej i w niedzielę ponownie pojedzie w PGE Ekstralidze. Dotychczasowe występy Griszy w innych zawodach pokazują, że jest on w świetnej formie i z pewnością będzie olbrzymim wzmocnieniem dla lubelskiej drużyny. Niedzielne spotkanie będzie miało duże znaczenie w kontekście walko o utrzymanie w lidze. Get Well i Motor to aktualnie dwie najsłabsze drużyny w PGE Ekstralidze, wygrana jednej z drużyn pozwoli jej złapać oddech i z większym spokojem podejść do kolejnych pojedynków.

FOGO UNIA LESZNO - STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA
26.05.2019 19:00

Na koniec VI rundy PGE Ekstraligi wielkie ściganie w Lesznie! Na stadionie im. Alfreda Smoczyka dojdzie do pojedynku dwóch najlepszych aktualnie drużyn. Niepokonana Unia Leszno kontra Falubaz z jedną porażką na koncie.