Aktualności

Wadim Tarasenko gościem Marwis.pl Falubazu Zielona Góra

Zielonogórska drużyna pozyskała zawodnika, który będzie startował w PGE Ekstralidze na zasadzie gościa. To 27-letni Rosjanin - Wadim Tarasenko, zawodnik pierwszoligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz. - Wiem, że w Zielonej Górze są zawsze widowiskowe mecze. Najbardziej ten klub i drużynę kojarzę z Patrykiem Dudkiem - opowiada żużlowiec dla Falubaz.com

Tarasenko efektownie rozpoczął sezon 2021. W silnie obsadzonym Kryterium Asów zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Bartoszem Zmarzlikiem. Wadim z dobrej strony zaprezentował się również podczas sparingów z Ewinner Apatorem. W Bydgoszczy Rosjanin zdobył 8 punktów, natomiast w Toruniu 7 punktów. W obu spotkaniach wystąpił w trzech biegach.

- Wadim Tarasenko to po Kryterium Asów gorące nazwisko. Jest gotowy na to, żeby nas wspomóc na wypadek choroby któregoś z podstawowych zawodników zagranicznych. Rosjanie zawsze potrafili zrobić w Falubazie wiele pozytywnego zamieszania, począwszy od Artioma Wodiakowa po Aleksandra Loktajewa. Wierzymy, że Wadim będzie postrzegany jako równie charakterny i waleczny - mówi prezes ZKZ SSA Wojciech Domagała.

Wadim Tarasenko nie miał jeszcze okazji wystartować w meczu ligowym w tym roku. Spotkanie bydgoskiej Polonii zaplanowane na miniony poniedziałek zostało bowiem odwołane ze względu na opady deszczu. W sezonie 2020 Rosjanin był najskuteczniejszym zawodnikiem 2. ligi żużlowej. Dla Wilków Krosno w 46 biegach zdobył 116 punktów (2,652 pkt./bieg). Natomiast dla pierwszoligowego Lokomotivu Daugavpils zdobył 84 punkty w 41 biegach (2,146 pkt./bieg).

Kariera Rosjanina od kilku lat rozwija się na wysokim poziomie. To finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w sezonie 2010 oraz dwukrotny srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Rosji Juniorów (2010 i 2011) i Indywidualny Mistrz Rosji z sezonu 2013. W lidze polskiej do tej pory reprezentował barwy drużyn z Daugavpils, Gniezna, Piły, Krosna oraz Bydgoszczy.