Aktualności

Weekend z Falubazem | Ostatni ligowy mecz sezonu 2019 przy W69

Przed nami ostatni weekend w sezonie 2019 z emocjami ligowymi. W niedzielę przy W69 poznamy brązowego medalistę PGE Ekstraligi. Czy Stelmet Falubaz zdoła odrobić stratę z pierwszego meczu? My wcześniej kibicować będziemy naszym zawodnikom w turniejach indywidualnych. Martin Vaculik i Patryk Dudek jadą w sobotę w kolejnej rundzie Grand Prix.

Ściganie w Cardiff rozpocznie się już dzisiaj. Na godzinę 18:00 zaplanowano bowiem kwalifikacje z udziałem wszystkich uczestników jutrzejszych zawodów. Martin Vaculik i Patryk Dudek po ostatnich słabszych występach chcą się zrehabilitować i poprawić swoją sytuację w klasyfikacji końcowej. Pomóc może w tym tylko dobry występ w Cardiff. Cel minimum to z pewnością awans do półfinałów zawodów.

W niedzielę ważne zawody odjedzie Martin Smolinski, który broni tytułu Indywidualnego Mistrza Świata na długim torze. W holenderskim Roden Martin nie będzie miał łatwego zadania, bowiem aktualnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji końcowej. Prowadzi Dimitri Berge z 95 punktami. Martin traci do Francuza jeden punkt. 

Na koniec ligowe emocje przy W69. Przed Stelmetem Falubazem ciężkie zadanie odrobienia straty z pierwszego spotkania. Misja ta nie jest niemożliwa do wykonania. Nasza drużyna musi jednak pojechać na maksimum możliwości, bezbłędne zawody w których nie można pozwolić sobie na wpadki. Żużlowcy naszej drużyny zapowiadają walkę i godne pożegnanie z sezonem 2019. 

20.09.2019
18:00 kwalifikacje do Grand Prix Wielkiej Brytanii, Martin Vaculik i Patryk Dudek, Cardiff

21.09.2019
14:45 Memoriał W.Rutkowskiego, Sebastian Niedźwiedź, Piła
18:00 Grand Prix Wielkiej Brytanii, Martin Vaculik i Patryk Dudek, Cardiff

22.09.2019
13:00 VII finał Indywidualnych Mistrzostw Świata na długim torze, Martin Smolinski, Roden (Holandia)
16:00 Mecz o brąz, Stelmet Falubaz Zielona Góra - forBet Włókniarz Częstochowa, W69