Aktualności

Wojciech Domagała: Szybki awans celem na sezon 2022

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra w niedzielę pożegnał się z PGE Ekstraligą i sezon 2022 spędzi na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Prezesa zielonogórskiego klubu pytamy o najbliższą przyszłość klubu oraz cele drużyny na kolejny rok.

Panie Prezesie sprawdził się najczarniejszy scenariusz. Nasza drużyna spadła do pierwszej ligi. Co Pan czuł chwilę po zakończeniu meczu w Grudziądzu?
- Złość. Do końca spotkania wierzyłem w pozytywne zakończenie. Drużyna z Grudziądza była jednak niesamowicie zdeterminowana i całkiem zasłużenie to spotkanie wygrała. Pozostaje mi pogratulować kolegom z Grudziądza, a samemu przełknąć gorycz porażki. Po 15 latach opuszczamy szeregi PGE Ekstraligi. To bardzo trudny moment w historii naszego klubu. Miasto Zielona Góra i nasi kibice zasługują na najwyższą klasę rozgrywkową. Dlatego też jest mi przykro, że ich zawiedliśmy. Mówię to w imieniu całej drużyny, bo każdy z zawodników i członkowie sztabu szkoleniowego czują dzisiaj to samo.

Jak wyglądać będą najbliższe dni w klubie?
- Musimy szybko wziąć się w garść i rozpocząć budowę zespołu, który powalczy w przyszłym roku o awans do PGE Ekstraligi. Pierwsze rozmowy już przeprowadziliśmy i wierzę, że wkrótce będziemy mogli przekazać kibicom dobre informacje. Poza tym oczywiście czeka nas szereg spotkań ze sponsorami czy sztabem szkoleniowym. Dziś jesteśmy w trochę innej rzeczywistości i musimy jak najszybciej poukładać wszystkie sprawy, aby ze spokojem przygotowywać się do sezonu 2022.

Pierwsze pozytywne informacje dla kibiców już napłynęły od firmy Stelmet.
- Zgadza się. Firma Stelmet wspiera nasz klub od wielu lat. Jest jego udziałowcem, a w sezonie 2022 będzie też sponsorem tytularnym. To bardzo ważna informacja, ponieważ pokazuje, że pomimo trudnego momentu możemy liczyć na naszych przyjaciół. Bardzo dziękujemy właścicielowi firmy Stelmet za taką deklaracją w tak szybkim czasie. To dla nas bardzo ważne, szczególnie w tak gorącym i trudnym czasie. Jesteśmy stabilnym klubem pod względem finansowym i organizacyjnym. To powinno pomóc nam w budowie składu na przyszłoroczny sezon.

Głównym celem Stelmet Falubazu Zielona Góra na sezon 2022 będzie zatem powrót do PGE Ekstraligi.
- Dokładnie tak. Chcemy zbudować silny skład w oparciu o zawodników z tego sezonu. Tak jak wspomniałem są oni świadomi tego co się wydarzyło i chcą się zrehabilitować. Oczywiście nie wykluczamy wzmocnień. Chcemy obrać taką samą drogę, jaką dwa lata temu obrał zespół z Torunia. W ich przypadku to się sprawdziło i tylko rok ścigali się na pierwszoligowych torach.

Kibice zastanawiają się nad Patrykiem Dudkiem. Czy w sezonie 2022 będzie on zawodnikiem Falubazu?
- Jesteśmy w stałym kontakcie z Patrykiem i jego rodzicami. Ja osobiście nie wyobrażam sobie naszej drużyny bez Patryka. Z drugiej strony jestem świadomy tego, że jest to zawodnik, który będzie rozchwytywany przez ekstraligowe klubu. My oczywiście widzimy Patryka w Falubazie 2022 i złożyliśmy mu taką propozycję.