Aktualności

XVII runda DMP | Rozpoczynamy walkę o medal

Już dziś pierwszy pojedynek finałowej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski. We Wrocławiu Betard Sparta podejmie broniącą tytułu FOGO Unię Leszno. Stelmet Falubaz rywalizację o brązowe medale rozpocznie w niedzielę w Częstochowie.

Betard Sparta Wrocław - FOGO Unia Leszno
13.09.2019, 20:00

Wrocławianie po efektownym zwycięstwie nad naszą drużyną w minioną niedzielę, chcą pójść za ciosem i dziś odprawić z kwitkiem faworyta ligi z Leszna. Rewanżowy półfinał ze Stelmetem Falubazem pokazał, że Sparta na własnym torze jest piekielnie silna. Tai Woffinden i Maciej Janowski wsparci Maksymem Drabikiem, Maxem Fricke oraz Glebem Czugunovem mogą sprawić dziś niespodziankę i pokonać Byki. Tylko czy rozmiary wygranej będą na tyle wysokie, że w rewanżu wrocławianie zdołają obronić przewagę? Dzisiejszy pojedynek na Stadionie Olimpijskim zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na przeciw siebie stanął dwie bardzo silne i wyrównane drużyny. To z pewnością będzie mecz godny finału PGE Ekstraligi.

forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra
15.09.2019, 18:00

Pierwsze spotkanie finału pocieszenia odbędzie się w niedziele w Częstochowie. Zarówno Włókniarz, jak i Falubaz chcą poprawić sobie humory po porażkach w półfinale. Faworytem pierwszego spotkania są gospodarze, którzy na własnym torze w rundzie zasadniczej wygrali z zielonogórzanami 51:39. Tamto spotkanie zdecydowanie nie wyszło naszej drużynie. Piotr Protasiewicz zdobył jedynie punkt, a Martin Vaculik zakończył mecz bez biegowego zwycięstwa. Liczymy, że w niedzielę podopieczni Adama Skórnickiego stanął na wysokości zadania i wykręcą wynik korzystny w kontekście rewanżu przy W69.