Aktualności

Zapowiedź VI rundy PGE Ekstraligi

Wracamy do ligowego ścigania. Po przerwie na Grand Prix Polski już dziś czekają nas kolejne emocje w PGE Ekstralidze. My czekamy przede wszystkim na niedzielny mecz we Wrocławiu. 

Apator Toruń - Unia Leszno
piątek 18.05 19:30

VI rundę PGE Ekstraligi rozpoczynamy dziś wieczorem w Toruniu. Apator podejmie na własnym torze Unię Leszno. Dla gospodarzy będzie to spotkanie o przedłużenie szans na walkę w fazie play-off. Porażka może okazać się, że w Toruniu zacznął spoglądać z obawami w dolne rejony tabeli. Unia Leszno w tym sezonie jeszcze nie przegrała. Dziś na Motoarenę jedzie z poważnym zamiarem przedłużenia tej zwycięskiej passy. Obie drużyny są więc żądne zwycięstwa, a to gwarantuje wielkie emocje.

Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra
niedziela 20.05, 16:00

Falubaz w niedzielę jedzie do Wrocławia, na ciężki teren na Stadionie Olimpijskim. Sparta - wicemistrzowie Polski z sezonu 2018, do tej pory nie spisuje się rewelacyjnie, ale systematycznie zdobywa punkty i dziś jest w czołówce tabeli. Wrocławianie liczą szczególnie na potwierdzenie wysokiej formy przez Taia Woffindena i Macieja Janowskiego, czyli dwóch najlepszych zawodników Grand Prix Polski w Warszawie. Mocny będzie także Maksym Drabik, joker w talii Rafała Dobruckiego. Zielonogórzanie jadą do Wrocławia z chęcią sprawienia niespodzianki. Dobre występy naszych zawodników w ostatnich spotkaniach wniosły dużo optymizmu. Czekamy zatem na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Unia Tarnów - GKM Grudziądz
niedziela 20.05, 16:00

W niedzielę o godzine 16:00 rozpocznie się także mecz w Tarnowie. Unia podejmie na własnym torze ekipę GKM-u Grudziądz. Kto jest faworytem tego spotkania? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od decyzji o starcie Nicki Pedersena. Jeśli Duńczyk pojawi się w Tarnowie, to Unia powinna poradzić sobie ze słabym na wyjazdach GKM-em. W przeciwnym wypadku goście zrobią wszystko, aby wykorzystać osłabienie przeciwnika. Mocnym punktem grudziądzan powinien być Artem Laguta, który przez kilka sezonów był zawodników Unii Tarnów.

Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa
niedziela 20.05, 20:00

Szóstą rundę rozgrywek zakończy mecz w Gorzowie. Stal zmierzy się w nim z wiceliderem tabeli Włókniarzem Częstochowa. Gospodarze tym razem wystąpią z Rafałem Karczarzem w składzie, co powinno poważnie wzmocnić formację juniorską tej drużyny. Częstochowianie liczą natomiast na kolejny fenomalnalny mecz Fredrika Lindgrena i odradzającego się Mateja Zagara, który spędził w Gorzowie kilka sezonów.