Aktualności

#ZIELAN| Do Winnego Grodu zawitają diabły z Landshut

Czas na kolejne domowe starcie Enea Falubazu Zielona Góra. W niedzielę na W69 zawita  Trans MF Landshut Devils. Niepokonani w tym sezonie zielonogórzanie chcą podtrzymać świetną serię i po raz dziewiąty zgarnąć pełną pulę. Bawarczycy natomiast będą chcieli sprawić ogromną niespodziankę i znów napsuć sporo krwi naszym zawodnikom, co zwiastuje ciekawe spotkanie. 

Enea Falubaz Zielona Góra w sezonie 2023 jest nie do zatrzymania. W ośmiu rozegranych meczach nasi zawodnicy zgarnęli komplet punktów, dodatkowo zdobywając punkt po dwumeczu z H. Skrzydlewska Orłem Łódź. Styl, w jakim zielonogórzanie odnosili zwycięstwa także robi wrażenie. W siedmiu spotkaniach na ich koncie widniało minimum 50 punktów. Na torze w Niemczech Enea Falubaz wygrał po niezwykle trudnym meczu 46:44. Bohaterami drużyny zostali Rohan Tungate (12+1), Krzysztof Buczkowski (11) oraz Przemysław Pawlicki (10+1). 

Zespół z Winnego Grodu dotychczas trzykrotnie miał okazję pokazać się w sezonie 2023 przed własnymi kibicami. Na początek do Zielonej Góry zawitała Abramczyk Polonii Bydgoszcz, czyli doszło do starcia uważanych przez wielu faworytów tegorocznych rozgrywek. Enea Falubaz zwyciężył wówczas 50:40. Kolejny mecz – z InvestHouse PSŻ Poznań – też zakończył się zwycięstwem 53:37. Podczas spotkania z H. Skrzydlewska Orłem Łódź zielonogórzanie także nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając 57:33, a w dwumeczu aż 112:68.

Dla zespołu z Landshut to drugi w historii sezon występów na pierwszoligowych torach w Polsce. Pierwszy zakończył się sporą niespodzianką, ponieważ skazywani przez wielu do spadku podopieczni Sławomira Kryjoma, nie tylko zdołali się utrzymać, ale także awansować do fazy play-off. W obecnych rozgrywkach zdobyli już dziewięć punktów w dziewięciu spotkaniach. Na pochwałę zasługuje fakt, że pokonali dwukrotnie Zdunek Wybrzeże Gdańsk, zgarniając punkt bonusowy i odnosząc drugie wyjazdowe zwycięstwo w historii startów w 1. lidze żużlowej. Nie w sposób przy tej okazji także nie wspomnieć o wysokiej wygranej nad Abramczyk Polonią Bydgoszcz oraz ROW-em Rybnik.

Spójrzmy na moment do statystyk indywidualnych po obu stronach. W zespole zielonogórzan zielonogórzan najlepszymi średnimi mogą pochwalić się: Przemysław Pawlicki – 2,593 (1. miejsce), Krzysztof Buczkowski – 2,393 (3. miejsce) oraz Rohan Tungate - 2,093 (5 miejsce). Po stronie naszych rywali najwyższą średnią notuje Kai Huckenbeck – 2,093 (8 miejsce), za nim znajduje się Dimitri Berge – 2,000 (9 miejsce) oraz Norick Bloedorn – 1,774.

Niedzielne spotkanie przy W69 będzie czwartym w historii między Enea Falubazem a Trans MF Landshut Devils. Za każdym razem punkty wpadały na konto zielonogórzan, którzy rok temu pokonywali rywali 48:42 (wyjazd) oraz 56:34 (dom). Pierwszy tegoroczny mecz zakończył się wyjazdową wygraną naszej drużyny 46:44. 

Początek meczu o 14:00. Serdecznie zapraszamy do wspierania zawodników w walce o kolejne zwycięstwo.