Aktualności

Złoty Kask| Bilety w sprzedaży

Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz Marwis.pl Falubaz zapraszają wszystkich fanów żużla do Zielonej Góry. W poniedziałek, 21 czerwca 2021 r. o godzinie 18.45 rozpoczną się tam atrakcyjnie zapowiadające się zawody – Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask. Na stadionie przy Wrocławskiej nie zabraknie wielkich emocji. Głównego trofeum bronić będzie Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów). Właśnie ruszyła sprzedaż biletów. 

Obsada zawodów zostanie ustalona na podstawie nominacji GKSŻ, w porozumieniu z trenerem reprezentacji Polski – Rafałem Dobruckim. Wobec braku eliminacji, w finale Złotego Kasku pojadą wyłącznie kadrowicze. Rezerwowymi będą także zawodnicy powołani do reprezentacji narodowej, ale w kategorii juniorskiej. Ogłoszenia nazwisk nominowanych zawodników należy spodziewać się jeszcze w tym tygodniu – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego. 

Finał Turnieju o Złoty Kask ma ogromne znaczenie prestiżowe. Te zawody rozgrywane są - w różnej formule - nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasz Gollob, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie. Dwukrotny mistrz świata Bartosz Zmarzlik przed rokiem wygrał tę imprezę po raz pierwszy. Nie ma za to wśród triumfatorów Jerzego Szczakiela, ale właśnie imieniem zmarłego w ubiegłym roku pierwszego polskiego mistrza świata, został nazwany od obecnego sezonu Finał Turnieju o Złoty Kask. W Zielonej Górze po raz pierwszy zobaczymy więc, poświęcone pamięci żużlowca z Opola, zawody memoriałowe.

- Od dawna myśleliśmy o takim właśnie upamiętnieniu imienia Jerzego Szczakiela, szybko uzyskaliśmy akceptację rodziny i cieszę się, że w ten sposób oddamy stosowny hołd mistrzowi – mówi Piotr Szymański.
Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na Kojak#78 Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela. Wejściówki są dostępne w systemie online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl.

CENY BILETÓW

Super VIP
300 zł – w cenie wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce parkingowe, program zawodów
VIP Start
60 zł - normalny
5 zł – dziecięcy (przeznaczony jest dla dzieci do 13. roku życia - decyduje dokładna data urodzenia)
Sektory: A-H, I-J, K1 – K10, Sektor przy warsztacie:
30 zł – normalny
20 zł – ulgowy (przysługuje osobom uczącym się do 24. roku życia włącznie oraz powyżej 65 lat włącznie - decyduje dokładna data urodzenia)
5 zł – dziecięcy (przeznaczony jest dla dzieci do 13. roku życia - decyduje dokładna data urodzenia)

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju TUTAJ.

Organizatorzy przygotowali też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 15 czerwca – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Złoty Kask”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno
osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi. 

Uwaga!
Zawody będą rozgrywane zgodnie z regulaminem sanitarnym PZM. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni, tj. 25% pojemności stadionu.

Turniej odbędzie się pod honorowym patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego.