Aktualności

Żużlowcy w sobotę jadą na Głodówkę

Zawodnicy Stelmetu Falubazu Zielona Góra 8 stycznia wyruszają na tradycyjny obóz zimowy na Głodówkę.

W zajęciach wezmą udział juniorzy: Fabian Ragus, Nile Tufft, Filip Frącewicz oraz zawodnik startujący na pozycji U-24 Damian Pawliczak.

Z polany Głodówka na południowym stoku Cyrhli rozciąga się przepiękny widok na 45-cio kilometrową panoramę Tatr. To doskonały punkt wyjścia w polskie i słowackie Tatry Wysokie i baza dla pasjonatów wędrówek wysokogórskich i wspinaczki.
Jak na tym terenie odnajdują się żużlowcy? - Od kilku lat świetnie sobie tu radzą uczestnicząc w zimowych treningach. Ośrodek znajduje się na wysokości 1100 metrów, więc nasz trening jest bardziej efektywny ze względu na nieco niższą zawartość tlenu. Będziemy pracować głównie nad wytrzymałością tlenową i siłową, przygotowane są zajęcia cardio i cardio- bokserskie - mówi trener akrobatyki Radosław Walczak, który od kilku lat zajmuje się zimowym przygotowaniem żużlowców.

Główne treningi zaplanowane są codziennie rano przez około 1,5 godziny, a popołudniami po nartach odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe. Obóz potrwa od 8 do 15 stycznia.