Aktualności

Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa (zapowiedź)

Już w najbliższą niedzielę kolejne żużlowe emocje przy W69 w Zielonej Górze. Rywalem miejscowego Falubazu będzie lider tabeli PGE Ekstraligi - Włókniarz Częstochowa. Zapowiada się niezwykle ciekawie spotkanie. Początek pojedynku zaplanowano na godzinę 16:30.

W ostatnim spotkaniu Falubaz Zielona Góra pokonał na własnym torze GKM Grudziądz 53:37. To solidna zaliczka przed rewanżem w Grudziądzu, która pozwala realnie myśleć o punkcie bonusowym. Podopieczni Adama Skórnickiego szybko wyszli na 10-cio punktowe prowadzenie, a wygraną w meczu zagwarantowali sobie już w 13. biegu, który podwójnie wygrała para Michael Jepsen Jensen i Grzegorz Zengota. Poza zasięgiem w tym pojedynku był Patryk Dudek, który zapisał na swoim koncie komplet 15 oczek. Oprócz "DuZersa" dwucyfrowy dorobek punktowy zdobyli Piotr Protasiewicz (12) i Michael Jepsen Jensen (10). Wśród gości najlepiej spisał się Przemysław Pawlicki (10+1).

INFORMATOR KIBICA PRZED MECZEM Z WŁÓKNIARZEM CZĘSTOCHOWA

Włókniarz Częstochowa udanie zainaugurował tegoroczne rozgrywki. W pierwszej rundzie zremisował na wyjeździe w Grudziądzu 45:45. Przypomnijmy, podopieczni Marka Cieślaka po dziesiątym biegu przegrywali 10 punktami, zdołali odrobić tę stratę. Włókniarz do zwycięstwa poprowadził Fredrik Lindgren, który zdobył komplet 18 punktów w sześciu wyścigach. Tydzień później częstochowianie wygrali na własnym torze z Unią Tarnów 54:36.  Włóknniarz przyjeżdża do Zielonej Góry na początku sezonu Fredrikiem Lindgrenem i Leonem Madsenem. 

- Po dwóch kolejkach możemy powiedzieć więcej na temat drużyny Włókniarza, niż na temat naszych dotychczasowych przeciwników. Jeżeli tylko otworzymy średnie, to zawodnicy z Częstochowy są w czołówce. Moc tego zespołu jest na pewno dużo większa, co pokazuje też pozycja w tabeli. Przyjeżdża do nas w końcu lider PGE Ekstraligi. W pierwszym spotkaniu jechaliśmy z beniaminkiem ligi, o którego sile nic nie wiedzieliśmy. Dodatkowo wiemy, że tarnowska drużyna jest bardzo silna na własnym torze. Wynik jaki tam osiągnęliśmy narazie nie dał nam żadnych punktów w tabeli, ale myślę, że w dwumeczu bilans będzie na nas korzystny. Grudziądzka drużyna spisuje się natomiast słabiej na wyjazdach. Teraz przyjeżdża do nas zespół, który w spotkaniu z tymi samymi drużynami wywiózł trochę więcej punktów niż my – powiedział trener Falubazu, Adam Skórnicki.

Po dwóch słabych meczach Kacper Gomólski traci miejsce w zespole Falubazu Zielona Góra. W barwach zielonogórskiej drużynie w jego miejsce pojedzie Jacob Thorssell. Dla Szweda będzie to debiut w ligowym meczu w sezonie 2018. Jacob zaliczył w tym tygodniu kapitalne spotkanie w lidze angielskiej. W Premiership zdobył komplet 15 punktów. Thorssell pojedzie w parze z Patrykiem Dudkiem. Po raz pierwszy w tym sezonie prowadzącym parę będzie Grzegorz Zengota, który w pierwszej części meczu jeździł będzie z Michaelem Jepsenem Jensenem.

Po zwycięskim meczu z tarnowskimi Jaskółkami trener Marek Cieślak zdecydował się na drobne zmiany w zestawieniu. Prowadzącym parę w Zielonej Górze będzie Adrian Miedziński, który w ostatnim spotkaniu zdobył 8 punktów z trzema bonusami.

Przed sezonem 2018 nastąpiło wiele zmian kadrowych w drużynie Włókniarza Częstochowa. z drużyną pożegnali się Rune Holta, Andreas Jonsson, Sbastian Ułamek, Karol Baran i Sebastian Polis. Do składu zawitało kilka nowych twarzy. Z Torunia do Częstochowy trawił Adrian Miedziński (Miedziak pierwszy raz w karierze zmienił barwy klubowe). W drużynie pojawili się także Tobiasz Musielak oraz Szwed Fredrik Lindgren, którzy trawili z Rybnika. Oprócz nich w częstochowskim zespole jeździć będzie Andriej Kudriaszow (wcześniej bronił barw Polonii Bydgoszcz). W ekipie spod Jasnej Góry zostali Leon Madsen i Matej Zagar.

Zielonogórzanie chcą podtrzymać udaną passę i po raz drugi w tym sezonie zwyciężyć.

Awizowane składy:

Włókniarza Częstochowa:
1. Leon Madsen
2. Tobiasz Musielak
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Michał Gruchalski
7. Adrian Woźniak

Falubaz Zielona Góra:
9. Grzegorz Zengota
10. Michael Jepsen Jensen
11. Patryk Dudek
12. Jacob Thorssell
13. Piotr Protasiewicz
14. Sebastian Niedźwiedź
15. Alex Zgardziński