Aktualności

Krzysztof Buczkowski nowym zawodnikiem Stelmet Falubazu Zielona Góra

Oficjalnie. Krzysztof Buczkowski dołącza do kadry Stelmet Falubazu Zielona Góra! Wychowanek drużyny z Grudziądza wiąże się z naszym zespołem dwuletnim kontraktem. W sezonie 2022 Krzysztof będzie jednym z najbardziej doświadczonych zawodników na pierwszoligowych torach.

Krzysztof Buczkowski urodził się 30 kwietnia 1986 roku w Grudziądzu. W zespole GKM-u rozpoczął swoją żużlową karierę. W roku 2021 Krzysztof Buczkowski był zawodnikiem Motor Lublin, z którym w rozgrywkach PGE Ekstraligi wywalczył srebrny medal!

Stelmet Falubaz był najbardziej zdeterminowany w rozmowach kontraktowych. Szybko złapaliśmy wspólny język i cel. Chęć awansu do PGE Ekstraligi też była dla mnie ważna. Zielonogórska drużyna chce jak najszybciej wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej, ja mam taki sam cel. Jest kilka drużyn chętnych do awansu, między innymi Bydgoszcz, Krosno, które otarły się o Ekstraligę, więc zapowiada się ciekawy sezon - powiedział Krzysztof Buczkowski.

- Krzysztof był naszym głównym celem transferowym. Kiedy założyliśmy plan na sezon 2022, byliśmy świadomi, że musimy budować zespół z zawodników z ekstraligowym doświadczeniem. Naszym zdaniem Krzysztof był najlepszym polskim zawodnikiem, którego mogliśmy do siebie ściągnąć. - powiedział Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

- To bardzo doświadczony zawodnik. Jestem pewien, że wspólnie z Piotrem Protasiewiczem stworzą najsilniejszy polski duet na pierwszoligowych torach. Krzysztof to zawodnik o dużym potencjale. Choć ostatniego sezonu nie zaliczy do udanych, to nadal stać na bardzo dobre wyniki. Potwierdził to chociażby udaną jazdą w play-offach PGE Ekstraligi - powiedział Piotr Żyto.