Aktualności

Zapowiedź III rundy PGE Ekstraligi

Tory w Grudziądzu, Zielonej Górze, Tarnowie oraz Wrocławiu będą obiektami pojedynków w III rundzie PGE Ekstraligi. Wszystkie cztery spotkania zapowiadają się wyjątkowo ciekawie.

GKM Grudziądz - Unia Leszno
21.04.2018 18:00

Po porażce w Zielonej Górze GKM chce odrobić straty i po raz pierwszy w sezonie wygrać. Zadanie przed drużyną Roberta Kempińskiego jest jednak bardzo trudne. Do Grudziądza przyjeżdża silna Unia Leszno, wicelider tabeli. Gospodarze od kilku dni trenują na swoim torze, aby jak najlepiej przygotować się tego ważnego pojedynku. Żużlowcy Unii w tym czasie z powodzeniem rywalizują w innych turniejach. Wczoraj Jarosław Hampel wygrał Złoty Kask, a dzisiaj część z nich wystąpi w turnieju par w Rzeszowie. Faworytem tego pojedynku sa goście. Jeśli natomiast GKM poważnie myśli o walce o fazę play-off, ten mecz musi wygrać.

Falubaz Zielona Góra - Włókniarz Częstochowa
22.04.2018 16:30

Do Zielonej Góry przyjeżdża lider PGE Ekstraligi. Drużyna Marka Cieślaka u progu sezonu imponuje formą. Świetnie radziła sobie w sparingach, wywiozła punkt z Grudziądza i pewnie pokonała na własnym torze Unię Tarnów . W dwóch spotkaniach ligowych Włókniarz słabiej zaczynał, ale kończył w imponującym stylu. Jak będzie w Zielonej Górze? Falubaz po wygranej z GKM-em, chce kontynuować zwycięską passę i tym razem odesłać z kwitkiem zawodników z Częstochowy. Pomóc ma w tym m.in. Jacob Thorssell. Szwed w niedzielę zadebiutuje w składzie Falubazu.

Unia Tarnów - Apator Toruń
22.04.2018 16:30

Czwarta w tabeli Unia Tarnów zmierzy się na własnym torze z szóstym Apatorem Toruń. Gdy spojrzymy na składy awizowane, stwierdzić można, że to goście są faworytem meczu. Gospodarze na własnym torze są jednak bardzo skuteczni, o czym 8 kwietnia przekonał się Falubaz. Czy Nicki Pedersen poprowadzi swoją drużynę do kolejnego zwycięstwa? A może kolejne świetne zawody odjedzie Chris Holder?

Sparta Wrocław - Stal Gorzów
22.04.2018 19:00

Na koniec III rundy PGE Ekstraligi mecz we Wrocławiu. Sparta na własnym torze podejmie gorzowską Stal. Gospodarze przystapią do tego spotkania w najsilniejszym składzie. Tego samego nie można powiedzieć o gościach, którzy z powodu kontuzji stracili już Martina Vaculika, Huberta Czerniawskiego i Rafała Karczmarza. Na mecz we Wrocławiu Stal awizowała tylko sześciu zawodników i jeśli nie wypożyczy jakiegoś zawodnika w trybie ekspresowym, to takpojedzie w niedzielnym spotkaniu. Oznaczać to będzie, że w biegu młodzieżowym pod startem stanie tylko trzech zawodników.