Aktualności

35 punktów chłopaków z Zielonej Góry

Piątkowy mecz PGE Ekstraligi w Zielonej Górze zakończył się pierwszym w sezonie zwycięstwem Marwis.pl Falubazu. Kibice mieli jednak więcej powodów do zadowolenia. Świetne zawody zaliczyli wychowankowie zielonogórskiego klubu.

12 punktów Piotra Protasiewicza, 11 Patryka Dudka, 7 Damiana Pawliczaka, 4 Fabiana Ragusa i 1 Jakuba Osyczki. Tak wygląda zdobycz punktowa pięciu wychowanków Falubazu Zielona Góra. Łącznie zdobyli oni aż 35 punktów. To wynik, który trudno będzie pobić w tym sezonie pozostałym ekstraligowym zespołom.

W piątek do liderów Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza w świetnym stylu dołączył Damian Pawliczak, który w czterech biegach zdobył 7 punktów. Bieg młodzieżowy ponownie wygrał Fabian Ragus, a pierwsze punkt w sezonie zdobył Jakub Osyczka. Piątka wychowanków zielonogórskiego klubu miała swój mocny wkład w bardzo ważne zwycięstwo Marwis.pl Falubazu. 

Sytuacja, w której to wychowankowie klubu zdobywają dla niego zdecydowaną większość punktów i prowadzą zespół do zwycięstwa, nie zdarza się w PGE Ekstralidze zbyt często. W tym sezonie pozostałym drużynom walczącym o najwyższej klasie rozgrywkowej bardzo ciężko pobić będzie ten rekord. My natomiast wierzymy, że dokonają tego… nasi zawodnicy w kolejnym spotkaniach ligowych.