Aktualności

Elektrociepłownia Zielona Góra kontynuuje współpracę z zielonogórską szkółką żużlową

Elektrociepłownia „Zielona Góra”, należąca do PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, nie tylko zapewnia ciepło mieszkańcom Zielonej Góry. To przedsiębiorstwo z misją, zaangażowane w lokalne projekty społeczne i sportowe, czego dowodzi kolejny rok współpracy z ZKŻ SSA.

Tegoroczna umowa o wsparcie dla zielonogórskiej szkółki żużlowej to kontynuacja naszych wieloletnich bardzo udanych kontaktów – podkreśla Wojciech Domagała, Przewodniczący Rady Nadzorczej ZKŻ SSA.

Szkółka aktywizuje dzieci i młodzież do żużla, czyli jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportu w Zielonej Górze. – Szkolenie młodzieży to jeden z fundamentów działalności klubu, to też bardzo wymagający proces, który możemy realizować dzięki wsparciu takich partnerów, jak Elektrociepłownia „Zielona Góra” – dodaje Dyrektor Generalny ZKŻ SSA Kamil Kawicki.

– Cieszę się, że wspieramy sport, który jest wpisany w historię Zielonej Góry i jej mieszkańców. Z zielonogórskim klubem współpracujemy na wielu płaszczyznach od lat. Wspieramy młodych sportowców, umożliwiając im dalszy rozwój. Nasi pracownicy to także kibice, aktywnie śledzą rozgrywki DMPJ, trzymając kciuki za występy zielonogórskiej młodzieży – mówi Radosław Czapski, Prezes Zarządu Elektrociepłowni „Zielona Góra”.

Dzięki pomocy Elektrociepłowni "Zielona Góra" młodzieżowy żużel nadal będzie się rozwijał, a adepci w niedalekiej przyszłości mogą stanowić o sile zielonogórskiej drużyny.