Aktualności

Falubaz zagra w piłkę dla Tomasza Golloba i kibiców

13 grudnia odbyła się konferencja prasowa przed turniejem „Gramy dla Tomka”, na której pojawili się Rafał Lewicki i Janusz Borzeszkowski (organizatorzy) oraz gwiazdy wydarzenia – Piotr Protasiewicz, Bartosz Zmarzlik i Paweł Przedpełski. – W sporcie najważniejsze jest to, że łączy, a nie dzieli – powiedział kapitan Falubazu Zielona Góra. Bilety na niedzielne wydarzenie dostępne są na stronie kupbilet.pl, a w dniu zawodów kasy otwarte będą od godz. 10.

Po turnieju „Asy dla Golloba” na stadionie Polonii Bydgoszcz przyszedł czas na kolejne wydarzenie, którego celem jest pomoc legendzie polskiego i światowego żużla. Tym razem w hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy gwiazdy speedwaya, sportowcy innych dyscyplin, dziennikarze i nie tylko, spotkają się, aby zagrać w piłkę nożną. Większość uczestników przekazała również gadżety na charytatywną licytację, która odbywa się dzięki pomocy Fundacji #DW43 i dostępna jest TUTAJ.

– Chciałbym podziękować wszystkim sportowcom, którzy aktywnie włączyli się do akcji, przekazując gadżety na licytację. Pokazali tym, że środowisko sportowe potrafi się jednoczyć – powiedział Rafał Lewicki, jeden z organizatorów turnieju.

Jednymi z uczestników niezwykłej akcji są Bartosz ZmarzlikPiotr Protasiewicz oraz Paweł Przedpełski. Kapitan Falubazu Zielona Góra zaznaczył, że pojęcie walki jest tylko podczas spotkań, nie poza nimi i w tym przypadku liczy się tylko pomoc. – W sporcie najważniejsze jest to, że łączy, a nie dzieli. Rywalizacja na torze czy innej arenie to jedno, a poza nimi jesteśmy wielką sportową rodziną. To co Tomasz Gollob wniósł, to wszyscy wiemy. To legenda dla sportu, tym bardziej dla bydgoskiego. Cieszyłem się, że mogłem z Tomaszem współpracować w Bydgoszczy. Teraz się jednoczymy i najważniejsze jest to, że jesteśmy z nim i wspieramy go. Wierzymy, że w kluczowym dla niego wyścigu w jego życiu po raz kolejny dojedzie pierwszy do mety. Dla nas bycie przy tym turnieju jest wewnętrznym obowiązkiem i wielką przyjemnością. Zapraszamy wszystkich do wydarzenia – powiedział Protasiewicz.

Z kolei Bartosz Zmarzlik nie ukrywa, że osoba Tomasza Golloba jest dla niego wyjątkowa, ze względu na ich współpracę w gorzowskich barwach. Dzięki pomocy wybitnego reprezentanta, wychowanek CASH BROKER Stali Gorzów zaczął odnosić wielkie sukcesy. – Świetnie, że taka akcja jest tworzona i tutaj podziękowania dla organizatorów. Chcemy wspierać Tomasza. Mnie wsparł on mocno i chciałbym teraz, w tych cięższych chwilach, odwdzięczyć się tym samym. Chętnie przyjąłem od razu zaproszenie na wydarzenie. Chodzi o jasny cel, jakim jest pomoc mistrzowi Świata – zaznaczył aktualny wicemistrz Świata.

Paweł Przedpełski liczy, że akcja „Gramy dla Tomka” będzie sporą pomocą i razem z kibicami stworzą niepowtarzalne widowisko. – Fajnie, że środowisko sportowe potrafi się zjednoczyć, mimo tego, że są sytuacje na torze lub na boisku, że wszyscy walczą „na żyletki”. W takich momentach, jak ten, stają się wielką rodziną i każdy wspiera, jak tylko potrafi. Wszyscy wiemy, kim jest Tomasz Gollob. Miejmy nadzieję, że turniej w dużym stopniu mu pomoże. W niedzielę postaramy się fajnie pograć i pobawić się. Chciałbym wszystkich zaprosić do wydarzenia, żebyśmy razem stworzyli fajną atmosferę i zabawę dla Tomasza – podkreślił nowy zawodnik forBET Włókniarza Częstochowa.

Turniej jest znakomitą okazją, aby fani żużla w Polsce i nie tylko spotkali się w jednym miejscu, by wspomóc mistrza Świata z 2010 roku i podziękować mu za wszystkie sukcesy na arenach międzynarodowych. Z kolei uczestnicy długo nie rozważali, czy wziąć udział w tym wydarzeniu.

– Robimy tą imprezę głównie dla kibiców. Tomasz podkreślał przy odbieraniu mistrzostwa Świata w Bydgoszczy, że „zrobił to dla Was, dla Polski”. Kibice był jego główny motor napędowy Sportowcy doskonale wiedzą, ile to wymaga trudu. To jest ciężka praca. Sami wystąpili z propozycją udziału w turnieju dla Golloba. Zapytałem Sławomira Szmala, czy przyjedzie, a on odpowiedział, że nie tylko się zjawi, ale i zagra. To jest jeden z przykładów, że sportowcy rozumieją sytuację. Chcemy zrobić to dla fanów, bo to będzie też forma podziękowań dla Tomasza – mówił Lewicki, któremu wtórował Piotr Protasiewicz. – Piłka to jest tylko tytuł do tego wydarzenia. My jesteśmy dla kibiców i przez cały okres trwania turnieju jesteśmy do ich dyspozycji. Jeżeli będzie taka potrzeba i zainteresowanie, to poświęcimy im czas – zakończył zawodnik zielonogórskiej drużyny.

Turniej  „Gramy dla Tomka” rozpocznie się o godz. 11:00, a od 10:00 otwarte będą kasy i bramy hali „ Łuczniczka”. Wejściówki w cenie 10 zł (normalny bilet), 6 zł (ulgowy) i 15 zł (loża) dostępne są także TUTAJ. Dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Parking przy hali płatny: 1 zł/godzinę.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ