Aktualności

Falubazowe Mikołajki - żużlowcy i kibice znów rozdadzą tysiące prezentów

Przed nami ósma edycja największej w regionie świątecznej akcji charytatywnej. Żużlowcy oraz kibice Falubazu Zielona Góra od 6 grudnia odwiedzać będą domy dziecka, pogotowia opiekuńcze, szpitale oraz ubogie rodziny. Łącznie rozdanych zostanie ponad 2000 paczek.

Akcja Falubazowe Mikołajki przez osiem lat rozrosła się do potężnych rozmiarów. Wszystko zaczęło się od pomysłu Stowarzyszenia Kibiców Tylko Falubaz i kilkuset paczek rozdanych w Zielonej Górze oraz w miastach, w których funkcjonowały fan cluby. Z roku na rok coraz bardziej w akcję angażował się też klub przy pomocy Fundacji Falubaz Pomaga oraz sami zawodnicy. Aktualnie Falubazowe Mikołajki to duże przedsięwzięcie całego żużlowego środowiska, a przygotowania do niego rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej.

Bardzo ważnym momentem akcji są listopadowe licytacje atrakcyjnych gadżetów. To właśnie dochód z tych aukcji przeznaczany jest na przygotowanie jak najbogatszych paczek. Do tej pory kibice licytowali m.in. lot samolotem Grupy Żelazny w towarzystwie Jarka Hampela, kartingowy pojedynek z Piotrem Protasiewiczem czy kolację z Patrykiem Dudkiem. Swoje przedmioty na aukcje przeznaczyli m.in. Prezydent Bronisław Komorowski, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Arkadiusz Milik, Adam Małysz, Robert Kubica, Radosław Kawęcki, Urszula Dudziak, polscy piłkarze, szczypiorniści i siatkarze, drużyny Zagłębia Lubin, Legii Warszawa czy Lecha Poznań, a także zielonogórskie kabarety. Dzięki ich pomocy kibice mieli okazję zakupić niedostępne nigdzie indziej przedmioty, a przy okazji wesprzeć Falubazowe Mikołajki.

Co trafia do każdej paczki? Głównym prezentem jest falubazowy gadżet. W historii akcji były to kubki, szaliki, czapki, koszulki oraz vlepki. Tegoroczny prezent do 6 grudnia pozostanie tajemnicą. Do paczki trafiają także zebrane podczas zbiórek słodycze oraz dodatkowe prezenty od partnerów akcji. Od dwóch edycji podczas wizyty w domach dziecka pozostawiamy także kartony z artykułami spożywczymi.

Już za kilka dni, 2 listopada, ruszymy z pierwszymi w tym roku licytacjami, które tym razem będą prowadzone w serwisie Facebook w specjalnie utworzonym wydarzeniu. Liczymy, że dzięki temu mikołajkowe aukcje osiągną jeszcze większy zasięg niż dotychczas, a licytowanie stanie się jeszcze łatwiejsze. Tegoroczną nowością będą charytatywne cegiełki o różnych nominałach. W ten sposób każdy z kibiców w prosty sposób będzie mógł zostać pomocnikiem Falubazowego Mikołaja. W zamian za zakup cegiełki, każdy otrzyma specjalny certyfikat potwierdzający wsparcie akcji. Sprzedaż cegiełek ruszy w przyszłym tygodniu w serwisie charytatywni.allegro.pl.

W listopadzie, równocześnie z licytacjami, potrwają zbiórki słodyczy oraz artykułów spożywczych o długim terminie przydatności. Jak co roku wolontariusze akcji obecni będą w listopadowe weekendy w marketach Netto w Zielonej Górze oraz w Lubsku. W tym roku dodatkowo w pierwszy weekend grudnia zbiórka odbędzie się także w zielonogórskim markecie Auchan. Aktywni będą także Szkolni Koordynatorzy Falubazu, którzy przeprowadzą zbiórki w swoich szkołach w Zielonej Górze oraz okolicznych miejscowościach. Słodycze oraz artykuły spożywcze będzie także można przynosić od poniedziałku do piątku do siedziby klubu przy W69 w godzinach 8:00 - 16:00. Szczegółową listę miejsc i terminów zbiórek podamy w przyszłym tygodniu.