Grand Prix | Dudek blisko półfinału

Sobotnia runda Grand Prix za nami. Po raz kolejny byliśmy świadkami fantastycznych zawodów i świetnych biegów, które emocjonowały przez całe cztery okrążenia. Z trójki zawodników RM Solar Falubazu Zielona Góra dziś najlepiej wypadł Patryk Dudek.

DuZers świetnie rozpoczął dzisiejszy turniej. W dwóch pierwszych biegach zdobył pięć punktów i był bardzo szybki. Niestety w kolejnych wyścigach startował z mniej korzystnych zewnętrznych pól startowych. Dwie zerówki spowodowały, że o awans do play-offów musiał walczyć do ostatniego biegu. W nim Patryk musiał zdobyć trzy punkty. Niestety pomimo dobrego startu szybszy był Emil Sajfutdinov, który pierwszy wyjechał z łuku i do końca pewnie prowadził.

Martin Vaculik po wczorajszym dobrym występie dziś pojechał słabiej. W pięciu biegach zdobył tylko cztery punkty i miał ewidentnie problemu ze znalezieniem odpowiednich przełożeń.

Niestety po raz drugi na ostatnim miejscu zawody skończył Antonio Lindbaeck, który tak jak w piątek zdobył tylko jeden punkt. Wczoraj Szwed pokonał Nielsa Kristiana Iversena, dziś przyjechał przed Emilem Sajfutdinovem.

Wyniki:
1. Maciej Janowski #71 (Polska) (3,3,1,3,3) 13 + 1. miejsce w półfinale + 1. miejsce w finale – 20 pkt do tabeli
2. Tai Woffinden #108 (Wielka Brytania) (1,2,2,3,2) 10 + 1. miejsce w półfinale + 2. miejsce w finale – 18 pkt
3. Bartosz Zmarzlik #95 (Polska) (1,1,3,3,3) 11 + 2. miejsce w półfinale + 3. miejsce w finale – 16 pkt
4. Fredrik Lindgren #66 (Szwecja) (3,3,2,1,0) 9 + 2. miejsce w półfinale + 4. miejsce w finale – 14 pkt
----
5. Artiom Łaguta #222 (Rosja) (3,0,3,3,3) 12 + 3. miejsce w półfinale – 12 pkt
6. Niels-Kristian Iversen #88 (Dania) (1,2,3,2,2) 10 + 3. miejsce w półfinale – 11 pkt