Aktualności

Grand Prix| Patryk Dudek powalczy w eliminacjach do GP 2022!

19 czerwca odbędą się cztery rundy kwalifikacyjne do Grand Prix Challenge, który w tym roku zostanie rozegrany w Žarnovicy. O awans do finału kwalifikacji, nasi zawodnicy walczyć będą w Nagyhalasz, Terenzano, Glasgow oraz Gorican.

Mimo, że nie rozpoczęło się jeszcze cykl Speedway Grand Prix 2021, zawodnicy już rozpoczynają walkę o awans do przyszłorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Tradycyjnie, o trójce, która awansuje do cyklu SGP zadecyduje GP Challenge, jednak by znaleźć się w tym turnieju, należy przejść przez rundy eliminacyjne.

Kadrę Polski reprezentować będzie pięciu zawodników: Paweł Przedpełski, Tobiasz Musielak, Patryk Dudek, Piotr Pawlicki oraz Janusz Kołodziej.

Pierwszy z nich wystąpi w węgierskim Nagyhalasz, najskuteczniejszy zawodnik eWinner 1. Ligi o awans walczyć będzie w Glasgow. Para Dude-Pawlicki zmierzy się w Terenzano, a Janusz Kołodziej ścigać się będzie na torze w Gorican.

DuZers to nie jedyny przedstawiciel Marwis.pl Falubazu Zielona Góra w tegorocznych eliminacjach. 19 czerwca w Gorican o awans do Grand Prix Challenge powalczą Matej Zagar oraz Jan Kvech.

Finał kwalifikacji do Grand Prix 2022 odbędzie się 21 sierpnia.