Aktualności

Historia Zielonogórskich Plastronów| Sezon 2013

Plastron to nieodłączny element stroju każdego żużlowca. Z okazji 75-lecia sportu żużlowego w Zielonej Górze przedstawimy wam historię zielonogórskich plastronów żużlowych. Cykl ten powstaje przy współpracy z kolekcjonerem - Przemysławem Cukiernikiem.

Sezon 2013 to jubileusz 10-ciu lat współpracy żarskiego Kronopolu z zielonogórskim klubem. Z tej okazji przygotowano nie lada atrakcję dla kibiców. Przed każdym meczem ligowym 4 śmiałków mogło stanąć pod taśmą startową i rywalizować ze sobą na żużlowym torze w wyścigu rowerowym. Przygotowano na tę okoliczność specjalne plastrony. Plastrony były cztery, każdy z innym numerem od 1 do 4. W wyścigu otwierającym rywalizację wystąpił m.in. Andrzej Huszcza - legenda zielonogórskiego żużla.

W marcu 2013 roku ST Wolfslake Berlin podpisał umowę o współpracy z zielonogórskim klubem. Na jej mocy oba kluby ściśle ze sobą współpracowały, a w barwach klubu z Berlina w rozgrywkach Bundesligi występowali żużlowcy Falubazu. Żużlowcy w prezentowanym plastronie, pod szyldem Wolfslake Falubaz Berlin startowali w sezonach 2013-2015.

Plastrony pochodzą z kolekcji Przemysława Cukiernika