Aktualności

Krzysztof Bystrzycki| Falubaz to nie tylko możliwość wspierania sportu, ale również ogromne szanse biznesowe 

- Rozmawiać o biznesie można w różnych miejscach. FBC jest do tego stworzone. Falubaz Business Club zrzesza około 400 podmiotów gospodarczych, które w ramach tego klubu łączymy ze sobą gospodarczo. Różnorodność branż, które należą do tego prestiżowego klubu, sprawia, że każdy podmiot może za naszym pośrednictwem nawiązać konkretne i owocne dla niego kontakty biznesowe - mówi przewodniczący Falubaz Business Club, Krzysztof Bystrzycki.

Od ilu lat prowadzi Pan firmę Ferro Wings?
Blisko dziesięć lat. Wcześniej przez wiele lat pracowałem w różnych korporacjach, zarówno z kapitałem zagranicznym, jak i krajowym.

Co w biznesie jest najważniejsze?
Na pierwszym miejscu są rzetelność biznesowa i odpowiedzialność za własne słowa i deklaracje. Na drugim miejscu znajduje się dbałość o prawidłowy rozwój struktury organizacyjną firmy i utrzymanie standardów jakościowych. Dzięki temu możemy wspólnie tworzyć misję, wizję oraz realizować najważniejsze cele biznesowe. Powinno się je kształtować w oparciu o głosy klientów, ale również w oparciu o spostrzeżenia pracowników, bo oni są najważniejszym ogniwem każdej organizacji. Istotą jest tu zarządzanie zasobami ludzkimi na wysokim poziomie. Jeden z fachowców w tym zakresie, ekonomista Józef Penc, uważał, że to swoista wędrówka przez chaos, konstruowanie rzeczywistości z wielu elementów: głównie pomysłów, ludzi i relacji między nimi oraz środków materialnych i pieniężnych. To ważny krok do wspólnego sukcesu.

fot. Dariusz Biczyński

Kim jest współczesny zielonogórski przedsiębiorca i na czym opiera się nasz lokalny biznes?
Trudno zdefiniować jednoznacznie, kim jest zielonogórski przedsiębiorca. Na rynku lokalnym istnieje tak wiele podmiotów gospodarczych, które cechują się ogromną różnorodnością, że nie sposób zawrzeć tego w jednym stwierdzeniu. Gdybym miał zaryzykować jakikolwiek komentarz, to skłaniałbym się bardziej do określenia: centrum małego i średniego biznesu. W Zielonej Górze istnieje sporo rodzinnych biznesów, są też wielcy gracze z różnych branż, m.in. drzewnej, deweloperskiej, transportowej, gastronomicznej. Coraz większą rolę w biznesie odgrywa branża odnawialnych źródeł energii czy innowacyjne rozwiązania w branży IT. Każdy stara się, by w obecnych, wcale niełatwych warunkach gospodarczych, działać stabilnie, profesjonalnie, solidnie realizować swoje plany. Mimo tej różnorodności, możemy wymieniać się doświadczeniami, nawiązywać i rozwijać kontakty, czyli dbać wspólnie o wspieranie lokalnego rynku.

Według Pana takim miejscem może być Falubaz Business Club?
Zdecydowanie. Rozmawiać o biznesie można w różnych miejscach. FBC jest do tego stworzone. Falubaz Business Club zrzesza około 400 podmiotów gospodarczych, które w ramach tego klubu łączymy ze sobą gospodarczo. Różnorodność branż, które należą do tego prestiżowego klubu, sprawia, że każdy podmiot może za naszym pośrednictwem nawiązać konkretne i owocne dla niego kontakty biznesowe. Nie bez znaczenia jest również infrastruktura przy W69. Posiadamy zaplecze konferencyjne i eventowe dla naszych członków. Wspieramy ich inicjatywy, zarówno marketingowo, jak i organizacyjnie. Konkludując, Falubaz to nie tylko możliwość wspierania sportu i przeżywanie wrażeń sportowych, ale również ogromne szanse gospodarczo - biznesowe. 

Jakie plany rozwoju ma FBC w nadchodzącym roku?
W nowym roku w FBC przede wszystkim skupimy się na pozyskaniu nowych członków, którzy jeszcze bardziej zróżnicują naszą ofertę biznesową i tym samym stworzą nowe możliwości rozwoju gospodarczego. W przyszłym roku, poza stałymi punktami dotychczasowej działalności, pojawią się dwie nowe inicjatywy. Pierwsza to tematyczne panele gospodarcze, które mają na celu dalszy rozwój biznesowy naszych członków oraz pomoc w pozyskiwaniu środków unijnych na rozwój firm. W panelach prelegentami będą osoby, firmy oraz przedstawiciele samorządu i biznesu z udokumentowanymi sukcesami w swoich sektorach działalności. Druga inicjatywa opiera się na współpracy z samorządami i ma przybliżyć podmiotom gospodarczym, zrzeszonym w FBC, lepszy kontakt z lubuskimi gminami i miastami, a tym samym pozyskać szybszą i bardziej precyzyjną informację o potencjale inwestycyjnym lokalnych samorządów. Ważną informacją jest to, że w przyszłym sezonie do FBC dołączy kilka nowych podmiotów gospodarczych z całej Polski i na pewno skorzystamy z ich doświadczeń z innych obszarów kraju. 

Jaką rolę NovyHotel Falubaz Zielona Góra odegra w przyszłym roku w PGE Ekstralidze?
Zarządzanie ekstraligowym klubem to wyzwanie, które wymaga zaangażowania wielu sił i środków. To inwestycja, której efekty mogą być widoczne dopiero po latach. Dlatego wciąż, na różnych płaszczyznach, pracujemy nad tym, by nasz klub stawał się mocniejszy. Pod względem sportowym to już się udało, bo zostali z nami liderzy: Jarosław Hampel, Przemek Pawlicki, Rasmus Jensen, a do drużyny dołączył Leon Madsen. To moim zdaniem jeden z najciekawszych transferów ostatnich lat. W mojej ocenie z tą drużyną możemy myśleć o strefie medalowej. 

Dziękuję.


Jako Falubaz Business Club jesteśmy dobrowolną organizacją, zrzeszającą przedsiębiorców w celu wymiany doświadczeń, kontaktów oraz wzajemnej pomocy na płaszczyźnie biznesowej.

W ramach FBC integrujemy firmy członkowskie z różnych branż oraz uczestniczymy w procesie wzmacniania pozycji społecznej oraz sportowej klubu ZKŻ SSA i jego partnerów. W sposób ciągły pracujemy nad rozwojem platformy FBC dla podmiotów członkowskich tak, aby wspólnie kształtować autorytet i siłę środowiska Falubaz Business Club.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Falubaz Business Club i współpracy z jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek żużlowych w Polsce, to zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem fbc@falubaz.com